Zero złotych dla Płocka z budżetu państwa. A. Nowakowski: znów płocczanie pominięci przez rząd

– Kolejny raz zero zł dla płocczan! Znów płocczanie zostali pominięci przez rząd w podziale pieniędzy z budżetu państwa. Łącznie wnioskowaliśmy o 10 mln zł. I kolejny raz nie znamy kryteriów, według których rząd dzielił pieniądze… – skomentował prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski wyniki III edycji Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.

W czwartek (14 lipca) samorządy poznały wyniki III edycji Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład, w której samorząd Płocka wnioskował o dofinansowanie dwóch inwestycji.

Pierwszą z nich była modernizację bloków żywieniowych w szkołach podstawowych nr 16 i nr 23. Wartość projektu to 2,5 mln zł, miasto wnioskowane o dofinansowanie 2 mln zł. Drugie przedsięwzięcie, o którego dofinansowanie złożono wniosek, to zagospodarowanie terenu płockiego nabrzeża wiślanego wraz z infrastrukturą techniczną. – Konkretnie chodziło o drugi etap inwestycji, czyli zagospodarowanie odcinka od ul. Mostowej do siedziby Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego przy ul. Juliusza Kawieckiego – wyjaśnia Małgorzata Palusińska, z biura prasowego ratusza. Wartość projektu to 8,5 mln zł, wnioskowano o kwotę 8 mln zł.

Płock nie otrzymał dofinansowania na żaden z wymienionych projektów.

Fot. UMP.