Duże zmiany w organizacji ruchu. Autobusy KM też pojadą inaczej. Rusza przebudowa ul. Łukasiewicza

W związku z przebudową ul. Łukasiewicza na odcinkach od ul. Nowowiejskiego do ul. Tysiąclecia oraz od ul. Długiej do ul. Zglenickiego” płocki ratusz informuje o zmianach w organizacji ruchu od 8 lipca. Autobusy Komunikacji Miejskiej też zmienią trasę. 

– Podczas realizacji inwestycji będzie dochodzić do czasowego zamykania ulic na przebudowywanych odcinkach ul. Łukasiewicza – mówi Konrad Kozłowski, z biura prasowego ratusza. – Pierwszy etap czasowej organizacji ruchu zostanie wprowadzony w piątek 8 lipca około godz. 12 – dodaje.

Zatem w ramach pierwszego etapu prac zamknięty dla ruchu zostanie odcinek ul. Łukasiewicza od ronda Nafciarzy do bramy nr 2 PKN Orlen oraz zostanie zwężona jezdnia na odcinku od bramy nr 2 do bramy nr 10.

W związku z zamknięciem dla ruchu ulicy Łukasiewicza na odcinku od ronda Nafciarzy do bramy II Orlenu na czas przebudowy od piątku 8 lipca 2022 r. od pierwszych kursów porannych do odwołania

  • Autobusy linii 31, 32, 33, 35, A, B i 62 między przystankami Park Technologiczny a Orlen – brama II w obydwu kierunkach kursować będą objazdem ulicą Długą i drogą wewnętrzną PPPT (przy gipsowni)
  • W kierunku Orlenu autobusy linii 31, 32, 33, 35 oraz A i B odjeżdżać będą ok. 5 min. wcześniej niż dotychczas (począwszy od piątku 8 lipca)
  • Autobusy dojeżdżać będą do wszystkich przystanków na dotychczasowych trasach (w tym do przystanków przy bramach I, II, X, XI itd.)
  • Z Orlenu w kierunku centum / Skarpy / Banacha / Podolszyc autobusy ww. linii odjeżdżać będą bez zmian według dotychczas obowiązującego rozkładu jazdy.