Uczestnicy płockiej ZOONOOOCY przeżyli prawdziwą przygodę. Dzikie zwierzęta, burza, deszcz… [FOTO]

Dla wielu uczestników był to niezapomniany wieczór i noc. Dlaczego? Ponieważ była spędzona wśród dzikich zwierząt z perspektywą burzy, deszczu i wiatru, który w każdej chwili mógł pozbawić ich namiotów, pod którymi zamierzali spędzić noc. Tymczasem…

Ani deszcz, ani burza nie odstraszyły śmiałków, którzy wybrali się do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Płocku, aby spędzić noc inaczej niż zwykle. – Na uczestników czekało wiele atrakcji, a oprócz spotkań ze zwierzętami, były też spotkania z opiekunami zwierząt oraz gościem specjalnym. W tym roku był to Mateusz Damięcki, aktor, który aktywnie promuje działania na rzecz ekologii. Podczas płockiej imprezy podzielił się z uczestnikami wrażeniami ze swoich podróży przyrodniczych – zrelacjonował wydarzenie prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski. I dodał, że zaprasza wszystkich do odwiedzania płockiego zoo codziennie.

– W tegorocznej edycji ZOONOOOCY wzięło udział ponad 900 osób – informuje nas Magdalena Kowalkowska z Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Płocku. – Sporo osób nie dojechało, informując nas, że zatrzymały ich burze, deszcz i wiatr, które przechodziły nad Polską. Baliśmy się, że w Płocku też pogorszą się warunki atmosferyczne. Byliśmy w stałym kontakcie z Centrum Zarządzania Kryzysowego, aby w razie pogorszenia się pogody ewakuować uczestników imprezy – podkreśla. I dodaje, że na szczęście tylko trochę pogrzmiało, pobłyskało się i popadał deszcz. 

ZOONOOOC to impreza, która w płockim Ogrodzie Zoologicznym organizowana jest od 2013 roku. Nie odbyła się w 2020 i 2021 roku ze względu na pandemię. Ideą, która przyświeca organizatorom wydarzenia, jest zachęcenie uczestników do obcowania na łonie natury, odkrywania nowych miejsc i spędzania czasu na świeżym powietrzu. Wielką atrakcją wydarzenia jest możliwość nocowania pod namiotem w sąsiedztwie dzikich zwierząt. Dla wielu uczestników, wśród których jest rok do roku mnóstwo dzieci, jest to pierwsze tego typu doświadczenie, dla dorosłych zresztą również. Impreza od początku cieszy ogromną popularnością, a jej uczestnicy wykazują ogromne zainteresowaniem dziką przyrodą, odnosząc się do niej z szacunkiem i pokorą.

Wśród atrakcji imprezy znalazły się: pokazy zwierząt terrarystycznych, spotkania z opiekunami przy wybranych ekspozycjach na terenie zoo, pole namiotowe, ognisko, zabawa w parku linowym czy konkursy z nagrodami, wśród których m.in. można było wygrać… karmienie zwierząt.

ZOONOOOC w Płocku odbyła się z piątku na sobotę, czyli 1-2 lipca.

Fot. Rafael Dominik