Początek wakacji w duchu zdrowej rywalizacji. Stowarzyszenie Kulturka nabiera mocy. Ma też propozycję półkolonii [FOTO]

To były pierwsze zawody, które odbyły się pod egidą Stowarzyszenia Kulturka. Oprócz zdrowej rywalizacji, imprezie towarzyszyła świetna zabawa. A rodzinna i przyjazna atmosfera uczestnikom i organizatorom dodawała sportowej mocy. W zawodach wzięło udział ponad sto dzieci.

W miniony piątek, 18 czerwca, na basenie Kobylanka przy wsparciu podmiotów gospodarczych oraz Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu Stowarzyszenie Kulturka zorganizowało zawody pływackie, w których wzięło około setki dzieci. Uczestnicy zostali uhonorowani dyplomami i medalami.

– Były to zawody amatorskie, zachęcające po pandemii do aktywności fizycznej. Miały też pokazać dzieciom, że sport rywalizacyjny nie jest niczym strasznym – mówi nam Beata Ambroziak, wice prezes stowarzyszenia.

Stowarzyszenie Kulturka działa w naszym mieście od 2018 roku. Głównym celem organizacji jest promowanie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych, poszerzanie, wdrażanie szans edukacyjnych czy prowadzenie działalności na rzecz społeczności lokalnej.

Warto dodać, że Stowarzyszenie Kulturka jest jednym z beneficjentów IX edycji konkursu „Wakacje w Płocku na wesoło”, który organizuje Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka”. Kulturka proponuje dzieciom w wieku od 5 do 16 lat na wakacje program „Zaczarowany Ogród! Zdrowo, kolorowo i niebanalnie!”, czyli aktywne półkolonie na łonie natury. W półkoloniach przewidziano zajęcia ruchowe, gry, zabawy, jogę, warsztaty pszczelarstwa, zoo, podchody w lesie, basen, warsztaty sensoryczne, zajęcia o zdrowym odżywianiu czy wyjazd na Ranczowisko, czyli zajęcia edukacyjne o zwierzętach, warsztaty artystyczne i sportowe na powietrzu. Bogata oferta, która nie pozwoli nudzić się dzieciom i młodzieży, które w wakacje zostaną w mieście.

Fot. Stowarzyszenie Kulturka.