Były złote, ale jednak będą… zielone. Słonie zapraszają do płockiego zoo wśród traw i lawendy [FOTO]

Na razie, żeby je dostrzec, trzeba się uważnie przyjrzeć. Ale gdy podrosną zasadzone w nich rośliny, to trzy słonie zamienią się w zielone rzeźby – zapowiedział prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski w poście w mediach społecznościowych.

Prezydent dodał, że wykonano już żwirową ścieżkę, przy której zostały posadzone wysokie trawy i lawenda. Gdzie można zobaczyć je w Płocku? – Słonie czekają na gości w pobliżu wiaduktu przy ZOO Płock – wyjaśnia włodarz miasta. I tym sposobem ze złotych słoni, które ozdabiały dotychczas rondo w pobliżu Miejskiego Ogrodu Zoologicznego, będą zielone przy wiadukcie prowadzącym wprost na teren zoo.

Przypomnijmy. Konstrukcje trzech słoni stanęły na rondzie Tadeusza Borkowskiego (u zbiegu alei Kilińskiego, Norbertańskiej i Mostowej w Płocku) 5 maja 2021 roku. Figury zwierząt są ażurowe. Wykonano je pod Bełchatowem. W okolicy świąt Bożego Narodzenia instalacje słoni były złote i przyciągały uwagę swoją błyszczącą formą. Kilka tygodni temu konstrukcje przeniesiono w pobliże wiaduktu, który prowadzi do zoo. Obecnie zagospodarowano przy nich teren, a słonie – jak dobrze pójdzie – staną się, zgodnie z wcześniejszymi założeniami, zielone. Dodamy, że słonie mają zadarte trąby do góry, a to oznacza jedno – przyniosą szczęście każdemu kto je zobaczy, no i miastu.

Fot. UMP.