Ranny policjant z płockiej komendy. Pościg ulicami Golubia-Dobrzynia

W trakcie próby zatrzymania mężczyzn podejrzewanych o kradzieże z włamaniem doszło do pościgu ulicami Golubia – Dobrzynia. Sprawcy staranowali radiowóz i uciekli. Funkcjonariusze oddali strzały. W akcji ranny został policjant – informuje Gazeta Pomorska.

W godzinach wieczornych w czwartek, 16 czerwca, na ulicach Golubia – Dobrzynia doszło do pościgu policyjnego za mężczyznami podejrzewanymi o kradzieże z włamaniami na terenie woj. mazowieckiego oraz kujawsko-pomorskiego.

– Policjanci z komendy w Płocku próbowali zatrzymać mężczyzn podejrzewanych o kradzieże z włamaniami. W trakcie akcji funkcjonariusze oddali strzały. Uciekający przed policyjnym pościgiem mężczyźni staranowali radiowóz. W czasie akcji ranny został policjant z płockiej komendy – mówiła „Gazecie Pomorskiej” podinsp. Katarzyna Kucharska, rzecznik prasowy mazowieckiej policji.

Mężczyźni poszukiwani byli za kradzieże z włamaniami w Płocku, jednak w toku postępowania okazało się, że mają na koncie także przestępstwa w innych rejonach kraju, między innymi w kujawsko-pomorskiem.

Źródło: Gazeta Pomorska