„Kapitalny Sklep” rusza z nowym pomysłem. Będzie można… adoptować rośliny. Zasady są proste

„Kapitalny Sklep” rusza z nowym pomysłem. – W naszym sklepie przy ul. Dworcowej 36 uruchamiamy adopcję roślin – zapowiedzieli wolontariusze w poście sklepu na Facebooku. Akcja startuje w poniedziałek 20 czerwca.

Dalej wolontariusze wyjaśniają zasady adopcji, które są bardzo proste: – jedni przekazują nam rośliny doniczkowe, a inni mogą zupełnie nieodpłatnie zabrać je pod swój dach. Wszystko po to, aby wspólnymi siłami zagospodarować to, co inaczej mogłoby się zmarnować.

Jeśli macie w domu rośliny, które: rozrosły się i nie możecie już ich pomieścić, rozmnożyły się i chcecie podzielić się z nami ich szczepkami, nie radzą sobie dobrze w waszych domowych warunkach, są kłopotliwe w opiece i nie wiecie, jak się nimi zająć lub po prostu macie za dużo roślin – przekażcie je nam – apelują wolontariusze. – Są wśród nas miłośnicy zieleni, którzy dopieszczą wasze kwiatki, zanim trafią pod opiekę nowego właściciela.

Akcja adopcji roślin rusza w poniedziałek 20 czerwca.

Przypomnijmy. W Płocku działają trzy „Kapitalne Sklepy” – przy ul. Tumskiej, w galerii handlowej Wisła oraz przy ul. Dworcowej. Można w nich kupić rzeczy przekazywane przez darczyńców, a cały dochód ze sprzedaży trafia na rzecz wychowanków domów dziecka. Wyjątkowe sklepy działają w Płocku pod egidą Stowarzyszenia Wolontariuszy „Kapitał Ludzki”.

Fot. Pixabay.