Procesje Bożego Ciała w Płocku. W których parafiach się odbędą? Utrudnienia w ruchu!

Na dziś zaplanowano uroczystości religijne w kilku płockich parafiach. Podczas procesji Bożego Ciała wystąpią utrudnienia w ruchu. W jakich godzinach i w których parafiach odbędą się uroczystości?

Główna procesja Bożego Ciała odbędzie się w rejonie osiedla Stare Miasto i Kolegialna na trasie: wyjście spod Bazyliki Katedralnej – Tumska – Kościuszki – Pl. Obrońców Warszawy – Kolegialna – Kwiatka – Nowowiejskiego – pl. Jurgensa kościół Jana Chrzciciela. Wyjście procesji planowane jest około godziny 12.

Pozostałe procesje Bożego Ciała na płockich osiedlach

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Matki Bożej Fatimskiej (osiedle Międzytorze) 16 czerwca 2022 r. (czwartek) w godzinach 12:50 – 14:00 procesja Bożego Ciała na trasie prowadzącej po następujących drogach publicznych: ulice Gierzyńskiego – Piaska.

Parafia Rzymskokatolicka św. Jakuba Apostoła (osiedle Imielnica) 16 czerwca 2022 r. (czwartek) w godzinach 12:40 – 14:20 procesja Bożego Ciała, na trasie prowadzącej po następujących drogach publicznych: ul. Wyszogrodzka (wyjście z kościoła), ulicą Wyszogrodzką do ulicy Harcerskiej, ulicą Harcerską do ulicy Wiosennej, ulicą Wiosenną do ulicy Majowej, ulicą Majową do ulicy Kasztanowej, ulicą Kasztanową do ulicy Harcerskiej, ulicą Harcerską do ulicy Wyszogrodzkiej do głównej bramy kościoła.

Rzymskokatolicka Parafia św. Józefa (osiedle Wyszogrodzka) 16 czerwca 2022 r. (czwartek) w godzinach 11:30 – 13:15 procesja Bożego Ciała – trasa ul. Słoneczna – Wiatraki – Lenartowicza – Wyszogrodzka – Południowa.

Rzymskokatolicka Parafia św. Maksymiliana Kolbego (Osiedle Kolegialna) 16 czerwca w godz. 6-22 zamknięcie dla ruchu kołowego i postoju pojazdów sięgacza ulicy Kościuszki, na odcinku równoległym do jezdni ulicy Kościuszki, od posesji nr 14 do nr 20 w związku z organizacją uroczystości kościelnych Bożego Ciała.

Fot. Archiwum Dziennik Płocki.