Linia C do likwidacji. Bardzo małe zainteresowanie mieszkańców

W związku z niewielkim zainteresowaniem pasażerów i oferowaną usługą przewozową piątek 24 czerwca 2022 roku będzie ostatnim dniem kursowania pośpiesznej linii C KM Płock. Likwidacja linii C uzyskała akceptację władz miasta – informuje Urząd Miasta Płocka.

Linię C Komunikacja Miejska w Płocku uruchomiła na początku kwietnia tego roku. 4 kwietnia 2022 r. Była to linia pośpieszna łącząca osiedla Góry i Ciechomice z Podolszycami. W ten sposób spółka miejska odpowiedziała na prośby i wnioski składane przez mieszkańców, miejskich i osiedlowych radnych. Połączenie uruchomiono „na próbę”, aby zdiagnozować faktyczne potrzeby mieszkańców.

– Autobus linii C zatrzymuje się na 10 przystankach od poniedziałku do soboty i uwzględnia poranne i popołudniowe szczyty komunikacyjne oraz potrzeby uczniów szkoły im. Leokadii Bergerowej oraz pracowników pobliskiego zakładu produkcyjnego Dr. Otkera. Po uruchomieniu linii pojawiły się uwagi. W odpowiedzi na które 30 kwietnia 2022 r. wprowadzona została korekta rozkładu jazdy. Zmiana polegała na uruchomieniu dodatkowych kursów, wjeździe na pętlę przy ulicy Dobrzykowskiej (osiedle Tokary) oraz zmianie czasów odjazdów wybranych kursów w godzinach popołudniowych – tłumaczy Konrad Kozłowski z biura prasowego ratusza.

W momencie uruchomienia linia C miała charakter próbny. Od początku uruchomienia była pod stałym monitoringiem występujących napełnień. – Badania i obłożenie linii C przez pasażerów wykazało niewielkie zainteresowanie pasażerów – podkreśla Kozłowski. – W związku z tym postanowiono linię zlikwidować.

Fot. UMP.