Inwestycje za ogromne pieniądze w gminie Radzanowo. Ale też bardzo ważne głosowanie… [FOTO]

W ostatnim czasie ruszyła największa tegoroczna inwestycja w gminie Radzanowo, czyli rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rogozinie, realizacja mniejszych inwestycji w kolejnej edycji Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw, trwają prace związane z budową kanalizacji w Rogozienie, a także bardzo ważne głosowanie, w którym każdy głos jest na wagę… ścieżki pieszo-rowerowej. 

Ruszyła największa tegoroczna inwestycja gminna…

Na początku maja wójt gminy Radzanowo, Piotr Jakubowski podpisał umowę z Dariuszem Jędrzejczakiem, właścicielem firmy BOX PLAY na rozbudowę Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Rogozinie o segment przedszkolny. – W nowym budynku przedszkola powstaną klimatyzowane sale dydaktyczne dla ponad setki dzieci, z całym niezbędnym zapleczem, infrastrukturą techniczną i wyposażeniem. Przedszkole zostanie połączone z istniejącym budynkiem szkoły – mówi Piotr Jakubowski, wójt gminy Radzanowo. Warto dodać, że gmina pozyskała na tą inwestycję dofinansowanie w kwocie 2,3 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład oraz 1 mln zł z Instrumentu Wsparcia Zadań Ważnych dla Równomiernego Rozwoju Województwa Mazowieckiego. Całość inwestycji opiewa na kwotę 6,5 mln zł.

Dalsza część artykułu pod zdjęciami

Małe ale za to bardzo ważne, czyli MIAS 2022

Mniejsze inwestycje, niezwykle ważne dla mieszkańców będą realizowane m.in. z kolejnej edycji Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw 2022. Montaż lamp solarnych w miejscowości Męczenino i Śniegocin, remont świetlicy wiejskiej w Ciółkówku i wyposażenie świetlicy w Radzanowie – Dębnikach to zadania, na które gmina pozyskała dofinansowanie w ramach corocznego programu Samorządu Województwa Mazowieckiego. – Zadania te wzmacniamy jednocześnie wkładem własnym, gdyż gwarantują rozwój w każdej gminnej miejscowości – dodaje wójt Piotr Jakubowski.

Dalsza część artykułu pod zdjęciami

Budowa kanalizacji, czyli ogromna inwestycja za ogromne pieniądze

Trwają prace związane z budową kanalizacji sanitarnej. Zakończenie inwestycji zostało przewidziane na listopad 2022 r. Środki na to zadanie gmina otrzymała z budżetu państwa. Przydział nastąpił automatycznie na postawie algorytmów – danych wskazanych w ustawie oraz danych GUS. Jest to kwota 3 976 398 zł. – Inwestycja obejmuje swym zakresem budowę odcinków kanalizacji sanitarnej w Rogozinie na ul. Wiosennej, ul. Akacjowej, ul. Bukowej, ul. Klonowej, ul. Jaśminowej; w Starym Boryszewie – wzdłuż drogi powiatowej, w Stróżewku – wzdłuż drogi powiatowej przy Przedszkolu „Małolatek” oraz Radzanowie – dokończenie odcinka na ul. Długiej – wymienia włodarz gminy Radzanowo. Kolejne środki na rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej gmina pozyska z Rządowego Funduszu Polski Ład w ramach II naboru wniosków. Jest to kwota 8 075 000 zł.

Budżet Obywatelski Mazowsza, czyli każdy głos jest ważny!

Wójt Gminy Radzanowo złożył projekt na zaprojektowanie i budowę ścieżki pieszo – rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej 567 na odcinku Rogozino – Płock. Po pierwszym etapie projekt uzyskał pozytywny wynik weryfikacji formalnej i został zakwalifikowany do głosowania – czyli kolejnego etapu. – To od nas i naszych głosów będzie zależało, czy powstanie ścieżka. Projekty wybrane przez Mieszkańców zostaną zrealizowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego w 2023 r. – wyjaśnia Piotr Jakubowski.

Jak oddać głos na nasz projekt w Budżecie Obywatelskim Mazowsza?
Głosować można na stronie https://bom.mazovia.pl/ otwiera się w nowej karcie, wyłącznie on-line z użyciem telefonu komórkowego. Przy oddawaniu głosu konieczne jest podanie imienia, nazwiska, miejsca zamieszkania oraz numeru telefonu komórkowego, na który zostanie wysłany kod weryfikacyjny. Jeden numer telefonu może posłużyć do głosowania dla maksymalnie trzech osób. Głosowanie trwa od 8 czerwca do 30 czerwca 2022.

To zaledwie kilka bardzo istotnych wydarzeń, które działy się w Radzanowie. Więcej szczegółów z życia gminy można śledzić na facebookowej stronie Piotr Jakubowski Wójt Gminy Radzanowo oraz na stronie Urzędu Gminy Radzanowo.