Dom Wsparcia dla bezdomnych mężczyzn już działa. Ma siedzibę przy ul. Kościuszki 26 [FOTO]

– Na mapie Płocka pojawił się kolejny punkt pomocy osobom potrzebującym wsparcia. Dom wsparcia dla bezdomnych i uzależnionych mężczyzn ma być ostoją, która pozwoli im stanąć na nogi i odzyskać kontrolę na własnym życiem. Teen Challenge Płock od wielu lat angażuje się w pomoc na rzecz osób w kryzysie. Dziękuję za wrażliwość, wytrwałość i konsekwencję w działaniu – skomentował przedsięwzięcie prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski.

Dom Wsparcia dla bezdomnych i uzależnionych mężczyzn powstał przy ul. Kościuszki 26 w Płocku. To nowe miejsce będzie uzupełnieniem dotychczasowej oferty pomocy skierowanej do osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

Misja Społeczna Teen Challenge działa w naszym mieście od kilka lat, dając wsparcie tym, którzy potrzebują pomocy w walce z uzależnieniami i kryzysem bezdomności. – W czerwcu ubiegłego roku, prezes płockiego oddziału Misji poinformował władze miasta, że właściciel nie zgodził się na przedłużenie umowy najmu poprzedniej siedziby Domu Wsparcia na kolejny rok. Wówczas zaczęły się poszukiwania lokalu nadającego się do tego celu w ramach zasobów Miasta – mówi Antonina Górka, z biura prasowego płockiego ratusza. – We wrześniu 2021 roku pojawił się pomysł wykorzystania części budynku należącego do spółki miejskiej – Płockiego Zakładu Opieki Zdrowotnej – dodaje. Dzięki porozumieniu prezesów PZOZ i Teen Challenge udało się stworzyć nową siedzibę Domu Wsparcia przy ulicy Kościuszki 26.

Teen Challenge otrzymał od Miasta dotację na zrealizowanie Domu Wsparcia. Za te pieniądze zakupiono materiały niezbędne do przeprowadzenia remontu i adaptacji nowej siedziby oraz wyposażenia.

Fot. UMP.