Straż Miejska w Płocku posiada wolne wakaty. Poszukuje kandydatów odpowiedzialnych i spokojnych

Stabilna praca, wynagrodzenie w terminie, odprowadzony ZUS, 40-godzinny tydzień pracy – to główne powody, dla których warto pracować w straży miejskiej. Mamy 5 wolnych miejsc, rekrutujemy do 12 czerwca – informuje Jolanta Głowacka, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Płocku.

– Praca w straży miejskiej to przede wszystkim służba na rzecz miasta i jego mieszkańców. Funkcjonariusze mają realny wpływ na to, jak wygląda Płock oraz jak się w nim żyje – zachęca rzeczniczka municypalnych. I zaznacza, ta praca niesie ze sobą wiele wyzwań i na pewno nie ma obaw, że wpadnie się w rutynę. Wychodząc na patrol nigdy nie wiadomo, jaką interwencję trzeba będzie podjąć czy w jakiej sytuacji udzielić komuś pomocy.

Jeśli masz polskie obywatelstwo, ukończony 21 rok życia, wykształcenie co najmniej średnie, nienaganną opinię, uregulowany stosunek do służby wojskowej, jesteś sprawny pod względem fizycznym i psychicznym i niekarany sądownie? To Straż Miejska w Płocku zaprasza do wstąpienie w szeregi strażników miejskich.

– Chętni muszą dostarczyć komplet dokumentów m.in.: list motywacyjny, życiorys (cv), wypełniony kwestionariusz osobowy, kserokopię świadectw pracy i dokumentów potwierdzających wykształcenie i szereg oświadczeń – wymienia Głowacka. – Przyjęci do pracy funkcjonariusze będą pracować „na ulicy”, czyli legitymować obywateli, przyjmować interwencje od mieszkańców oraz zabezpieczać imprezy i uroczystości.

Rzeczniczka Straży Miejskiej zastrzega jednak, że kandydaci wcześniej muszą przejść postępowanie kwalifikacyjne. – Do testów dopuszczeni będą ci, którzy złożą komplet poprawnie złożonych dokumentów. Potem będzie sprawdzian sprawności fizycznej kandydatów i rozmowa kwalifikacyjna – zaznacza.

Od osób, które chcą zasilić szeregi Straży Miejskiej w Płocku oczekuje się, że nie boją się nowych wyzwań i gotowe są z poświęceniem służyć mieszkańcom Płocka. Kandydat na strażnika powinien być odpowiedzialny, spokojny. Powinien wykazywać się również silną motywację niesienia pomocy i zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom.

Osoby zainteresowane podjęciem pracy w płockiej Straży Miejskiej więcej informacji znajdą na stronie www.straz.bip.ump.pl oraz na tablicy ogłoszeń w siedzibie Straży Miejskiej przy ul. Otolińskiej 10.