Wynajmowany sprzęt zastawiali w lombardzie. Usłyszeli zarzut oszustwa i przywłaszczenia

– Do płockiej komendy zgłosił się mieszkaniec powiatu, który oświadczył funkcjonariuszom, że został oszukany – informuje Marta Lewandowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Okazało się, że faktycznie odkurzacz, który wynajął młodej kobiecie, został zastawiony w lombardzie.

Mężczyzna na jednej ze znanych platform ogłoszeniowych zamieścił ofertę wynajmu odkurzacza piorącego. W odpowiedzi na to ogłoszenie, sprzęt wynajęła młoda kobieta. – Pomimo określonego w umowie terminu wynajmu kobieta odkurzacza nie zwróciła. Po pewnym czasie za pośrednictwem portalu ogłoszeniowego do zgłaszającego odezwał się mężczyzna, z ostrzeżeniem, że może on paść ofiarą osób, które wynajmują sprzęt i go nie zwracają. Mężczyzna zrozumiał wtedy, że został oszukany – relacjonuje Lewandowska.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu płockiej komendy. Funkcjonariusze ustalili sprawców, którzy jak się okazało oszukali kilka osób. – Rodzeństwo z powiatu płockiego wynajmowało odkurzacze piorące od osób, które ogłaszały się na portalach ogłoszeniowych. Sprzętu właścicielom nie zwracali, tylko wstawiali go w zastaw do lombardu – mówi funkcjonariuszka.

27-latka i 32-latek usłyszeli w płockiej komendzie po kilka zarzutów oszustwa i przywłaszczenia. Ten sam zarzut usłyszał 49-latek, który przywłaszczył jeden z wynajętych sprzętów.

Fot. Pixabay.