Studentów w Płocku nie brakuje. Tłumy na koncertach rozpoczynających juwenalia [FOTO]

– Przez najbliższe 3 dni Płock należy do studentów! – oznajmił w czwartek prezydent Andrzej Nowakowski w mediach społecznościowych. – Właśnie przekazałem im klucz do bram miasta – podkreślił. Tym samym oficjalnie rozpoczęły się Juwenalia Płockie. Studenckie święto potrwa do soboty.

Juwenalia rozpoczęły się w czwartek, 19 maja, na terenach zielonych sceny przy Politechnice Warszawskiej filia w Płocku. Studentów ze sceny bawili: wokalistka Gosia Andrzejewicz, zespół Verba, grupa Cliver oraz Jacek Stachursky.

W piątek, 20 maja, studenci tradycyjnie będą zbierać myto na głównych płockich skrzyżowaniach ulic. W sobotę, 21 maja, odbędzie się turniej piłki nożnej oraz Wcześniakonalia, czyli studencki piknik na terenie akademika „Wcześniak”. Organizatorami Juwenaliów Płockich są samorządy płockiej filii Politechniki Warszawskiej oraz Mazowieckiej Uczelni Publicznej.

– Całej społeczności akademickiej życzę udanej zabawy i powodzenia na egzaminach! – zaznaczył prezydent Płocka w poście na Facebooku. 

Fot. Rafael Dominik oraz UMP.