Zatrzymani na gorącym uczynku. Kradli koła od samochodu należącego do strażaków ochotników

– W poniedziałek nad ranem na numer alarmowy wpłynęło zgłoszenie, że w rejonie remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Słupnie podejrzanie zachowujący się mężczyźni odkręcają koła od opla – relacjonuje Marta Lewandowska, oficer prasowy Komendy Miejskij Policji w Płocku.

Na miejsce natychmiast udali się policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego płockiej komendy. – Mundurowi zatrzymali na gorącym uczynku kradzieży 34-latka i odzyskali dwa skradzione koła. Jak się okazało sprawcy odkręcili koła od opla, który należy do miejscowych druhów – mówi Lewandowska.

Dalej sprawą kradzieży zajęli się policjanci operacyjni. Funkcjonariusze jeszcze tego samego dnia ustalili wspólników zatrzymanego złodzieja. – Wszyscy to mieszkańcy powiatu gostynińskiego. Jeden z nich sam zgłosił się do komisariatu i zwrócił skradzione od opla koła – zaznacza policjantka.

Jak się okazało zatrzymany na gorącym uczynku kradzieży 34-latek był poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Mieszkaniec powiatu gostynińskiego trafił już do więziennej celi. Sprawcom kradzieży kół grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.