Stanowisko za… dobre serce. Paula zastąpiła komendanta Straży Miejskiej w Płocku [FOTO]

Fotel Komendanta Straży Miejskiej w Płocku Konrada Guzanka na jeden dzień przejęła Paula Kaleja – zwyciężczyni licytacji aukcji charytatywnej zorganizowanej na rzecz Sebastiana Żochowskiego, ucznia Zespołu Szkół Budowlanych w Płocku, który w wypadku drogowym stracił nogę. Straż Miejska angażując się w pomoc nastolatkowi wystawiła na licytację jeden dzień jako komendant SM w Płocku.

– Pani Paula wywalczyła sobie możliwość zwiedzenia naszej jednostki oraz zapoznanie się z charakterem pracy strażnika miejskiego – mówi Jolanta Głowacka, rzeczniczka prasowa Straży Miejskiej w Płocku.

Pani Paula Kaleja piastowanie swojego nowego stanowiska rozpoczęła w gabinecie komendanta, gdzie w miłej atmosferze, w rozmowie przy kawie i ciasteczku wręczono świeżo upieczonej pani „komendant” torbę z gadżetami promocyjnymi Straży Miejskiej. Następnie wspólnie z przedstawicielami kadry kierowniczej zwiedzała wszystkie zakątki płockiej komendy – relacjonuje pobyt zwyciężczyni Głowacka.

– Kolejnym etapem tego wyjątkowego dnia była możliwość pokazania pani Pauli stanowiska, na którym pracuje oficer dyżurny oraz jego pomocnik. Duże zainteresowanie u pani Pauli wzbudził charakter pracy strażników rejonowych. Na wspólnym wyjeździe jednodniowa „komendantka” miała okazję zobaczyć, na czym polega ich praca. Ostatnim punktem pobytu pani Pauli był wyjazd pojazdem elektrycznym w teren.

– Jednodniowa „komendantka” na zakończenie wizyty w komendzie stwierdziła, że warto było wygrać licytację, ponieważ dało jej to możliwość bliższego zapoznania się z pracą strażników miejskich – mówi rzeczniczka – Zwyciężczyni licytacji stwierdziła, że zupełnie inaczej wyobrażała sobie pracę strażników miejskich i będzie inaczej patrzeć na wiele aspektów związanych z funkcjonowaniem placówki.

Paula Kaleja zastąpiła komendanta SM Płock w poniedziałek, 9 maja. 

Fot. Straż Miejska Płock.