Impreza dla fanów rocka. Rock Tower wraca na płocką scenę muzyczną!

Po dłuższej przerwie do Płocka wraca wydarzenie, które od 2010 roku wywoływało ciarki na plecach fanów rocka! Rock Tower odbędzie się już w niedzielę, 15 maja, o godzinie 16:00. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Orgasmatron. Bilety w cenie 15 złotych dostępne są w Bileterii POKiS (ul. Jakubowskiego 10) oraz przez internet na stronie bilety.pokis.pl.

– Orgasmatron będzie zwieńczeniem jedenastej edycji Rock Tower, jednak mocne brzmienia w wykonaniu rodzimych zespołów towarzyszyć nam będą od samego początku. Na scenie zobaczymy zespół Euforia, POGO-DA, Varnheim oraz Vataha – informują w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki im. Franciszki i Stefana Themersonów.

Euforia to grupa rock’n’rollowych przyjaciół, która od wielu lat nosi w sercu rocka i chętnie dzieli się nim z innymi. Swoją muzykę podaje słuchaczom w wydaniu słodko-pikantnym. Ostre riffy i mocny damski wokal dosładzany jest dużą ilością subtelnych melodii. Mimo 9-letniej przerwy (2011-2020) związanej z założeniem rodzin, zespół nadal jest w dobrej formie, a ich muzyka jest niczym wino. Im bardziej dojrzała tym lepsza.

Zespół POGO-DA powstał  w Kutnie w 2016 roku z inicjatywy Radka (wokal, git. basowa) oraz Dawida (wokal, gitara) Wojtackich. Ponadto zespół tworzą Patryk (perkusja) i Adam (gitara) Wawrzyńczak. Muzyka zespołu to melodyjny Punk Rock. W 2019 roku wydali swój pierwszy album pt. POGO-DA. Obecnie pracują nad nowym materiałem na kolejną płytę.

Varnheim to zespół pochodzący z Płocka. Poruszają się w szeroko rozumianej stylistyce black metalowo/post-metalowej, z domieszką innych podgatunków metalu. W swojej muzyce łączą melancholijny klimat z muzyczną agresją, a wszystko to spajają melodyjnością, harmonią i dysharmonią, kanonadą blastów i klimatycznymi zwolnieniami. Teksty oscylują wokół nihilizmu, mizantropii i pustki.

Vataha to płocka grupa grająca melodyjnego rocka z elementami pop-rocka. Zespół powstał w listopadzie 2014 roku w Płocku, Zadebiutowali w maju 2015 na Płockich Juwenaliach. Zespół ma na koncie 2 albumy studyjne. Laureaci wielu polskich festiwali muzycznych. Występują w składzie: Kasia Ayanaa Wachol – wokal, gitara,  Michał Ners – perkusja, Janusz Pankowski – gitara solowa oraz Marcin Andrzejczyk – gitara basowa.

Orgasmatron to koncertowy  Tribute  band, który powstał na okoliczność uczczenia 5 rocznicy śmierci nieodżałowanego  Lemmiego lidera Mötorhead. Premierowy koncert miał odbyć się 19 grudnia ubiegłego roku w klubie U Bazyla w Poznaniu. Niestety wydarzenie pochłonęła pandemia. Pod  koniec stycznia 2021 zespół po raz pierwszy zebrał się na sali prób, a 29 maja zagrał premierowy koncert plenerowy i od tej pory koncertuje. Zespół tworzą takie osobistości jak basista i wokalista Tomasz „Titus” Pukacki czy gitarzysta Dariusz „Popcorn” Popowicz, znani między innymi z legendarnej grupy Acid Drinkers. Towarzyszą im gitarzyści Maciej Jahnz i Wojciech Hoffman, wokalista Pedro Compass oraz perkusista Piotr Szpalik.

– Zapraszamy Was na prawdziwe, rockowe święto, pełne dobrej muzyki i niebanalnych brzmień. Bilety na Rock Tower,  w cenie 15 złotych, dostępne są w Bileterii POKiS (ul. Jakubowskiego 10) oraz przez internet na stronie bilety.pokis

Patronat medialny: Gazeta Wyborcza, Tygodnik Płocki, Dziennik Płocki oraz Radio Hit Włocławek.

Fot. Materiały prasowe organizatora.