Ulica Spółdzielcza będzie nieprzejezdna. Tuż po świętach rusza przebudowa!

We wtorek 19 kwietnia drogowcy rozpoczynają przebudowę ul. Spółdzielczej. Roboty potrwają prawie rok. Ulica będzie w tym czasie nieprzejezdna dla ruchu, będzie możliwy tylko dojazd do posesji.

– Prace będą prowadzone kompleksowo. Przede wszystkim rozdzielona zostanie kanalizacja ogólnospławna na sanitarną i deszczową – wyjaśnia Konrad Kozłowski z biura prasowego ratusza. – Kolektor deszczowy powstanie na odcinku od skrzyżowania z ul. Powstańców Styczniowych do ul. Południowej – przebudowa obejmie również jej fragment. Inwestycja polegać będzie również na budowie przepompowni wód deszczowych oraz przebudowie sieci wodociągowej i energetycznej. – Na koniec przyjdzie oczywiście czas na zainstalowanie nowego oświetlenia oraz na ułożenie nowej nawierzchni i wykonanie – to nowość – drogi rowerowej – zaznacza.

Utrudnienia będą duże. Przejazd przez skrzyżowanie ul. Spółdzielczej i Wyszogrodzkiej będzie zamknięty na okres co najmniej miesiąca. Natomiast na wykonanie całej inwestycji wykonawca ma 11 miesięcy od chwili podpisania umowy. A ta została podpisana 15 lutego.

Koszt prac – prawie 10 mln zł.

Fot. UMP.