Artyści Polscy zagrają z samorządowcami z Płocka. Mecz charytatywny połączony z atrakcjami…

Oprócz tego, że będzie to niecodzienne wydarzenie sportowe, to na uczestników będzie czekało mnóstwo atrakcji. Przygotowane będą gry i zabawy dla najmłodszych, degustacja dań ukraińskich, koncert oraz licytacje. Wszystko łączy jeden cel – pomoc dla walczącej Ukrainy.

Mowa o meczu charytatywnym piłki nożnej pomiędzy Reprezentacją Artystów Polski a Reprezentacją Płocka – „Pomóżmy Ukrainie”, który odbędzie się w piątek, 22 kwietnia, o godz. 18:00 w płockiej Orlen Arenie. Organizatorami wydarzenia jest płocki WOPR, MOSiR Płock oraz MZGM TBS. Wszystkie środki finansowe, które zebrane będą podczas imprezy, zostaną przekazane dla walczącej Ukrainy.

– W meczu weźmie udział Reprezentacja Artystów Polskich, składająca się z najbardziej znanych i medialnych polskich aktorów, muzyków, sportowców i gwiazd show-biznesu oraz Reprezentacja Płocka w składzie której zobaczymy: prezydenta Miasta Płocka, wiceprezydenta Miasta Płocka, dyrektora Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Płocku, starostę płockiego, płockich radnych oraz znane gwiazdy sportu, estrady i telewizji z Mazowsza – czytamy w zaproszeniu od płockiego WOPR.

Przed rozpoczęciem meczu hymn narodowy Ukrainy odśpiewa ukraińska śpiewaczka operowa, a na trybunach zasiądzie wielu Ukraińców, którzy w naszym mieście znaleźli bezpieczne schronienie przed wojną. W przerwie sportowych zmagań zostaną przeprowadzone licytacje atrakcyjnych gadżetów, z których dochód w całości zostanie przekazany na rzecz walczącej Ukrainy.

„Serdecznie zapraszamy już od godz. 17.00 – będzie można spróbować oryginalnych dań ukraińskich, przygotowywanych przez panie z Ukrainy, a dla naszych milusińskich czekają gry i zabawy – w tym również prowadzone przez animatora” – zachęcają organizatorzy. WOPR zaznacza, że „wszystkie środki pieniężne zebrane podczas meczu zostaną przekazane Polskiej Akcji Humanitarnej – SOS UKRAINA na pomoc bezpośrednią dla osób poszkodowanych w wyniku wojny w Ukrainie.

Spotkanie będzie również świetną okazją do zaprezentowana smakołyków kuchni ukraińskiej w ramach akcji #PłockPomagaYe . – W związku z tym serdecznie zapraszamy do zgłaszania się chętnych osób z Ukrainy, które chciałyby przygotować swoje potrawy na degustacje (pierogi, ciasta, barszcz itp.) Podczas imprezy panie będą mogły wystawić stanowiska w specjalnej strefie gastro, pokazując swoje dania. „Biletem” wstępu do strefy będzie datek do puszki kwestarskiej PAH. Każda z osób otrzyma swoje stanowisko, gdzie uczestnicy spotkania będą mogli skosztować przygotowanych potraw i złożyć zamówienia na kolejne dania (przyjmowanie zamówień będzie po stronie osób przygotowujących swoje potrawy).

Organizatorzy zapewniają, że każda z pań, otrzyma personalizowane ulotki, które będzie można rozdawać zainteresowanym klientom, oraz otrzyma zaplecze w postaci stanowiska. – Przy okazji zwracamy się do osób o wielkich sercach o pomoc w zorganizowaniu części produktów potrzebnych do przygotowania posiłków, aby była możliwość przygotowania większej ilości dań do degustacji – apelują płoccy woprowcy. 

Przypomnijmy. Mecz odbędzie się w dniu 22 kwietnia (piątek) o godz. 18.00 w płockiej hali Orlen Arena – wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Przy wejściu będą stali wolontariusze z puszkami kwestarskimi. 

Fot. MOSIR Płock (Skibek.pl)