Są jeszcze wolne miejsca w płockich przedszkolach. Pierwszy etap rekrutacji za rodzicami. Kolejny w maju

Zakończył się pierwszy etap rekrutacji do miejskich przedszkoli w Płocku. Do dyspozycji rodziców i dzieci jest jeszcze 189 wolnych miejsc.

– W tegorocznej rekrutacji w 25 miejskich przedszkolach przygotowaliśmy w sumie 1010 wolnych miejsc. W rekrutacji zasadniczej wzięło udział 905 dzieci. 821 z nich zakwalifikowało się do placówek, a nie zakwalifikowało – 84 – w tym: 46 trzylatków, 20 czterolatków, 10 pięciolatków i 8 sześciolatków – wylicza Małgorzata Palusińska, z biura prasowego ratusza.

Najczęstsze przyczyny tego, że dzieci nie zakwalifikowały się do żadnego przedszkola była zbyt mała liczba punktów, aplikowanie do obleganej placówki czy też wskazanie we wniosku tylko jednego przedszkola, mimo, że była możliwość wyboru wielu placówek.

– Na tym etapie rekrutacji pozostało 189 wolnych miejsc. Najwięcej, aż 95, czeka na trzylatków. Dla czterolatków pozostało 38 wolnych miejsc, dla pięciolatków – 16, a dla sześciolatków – 40 – dodaje Palusińska. – Do 20 kwietnia do godz.15 rodzice dzieci zakwalifikowanych mają czas na potwierdzenie woli zapisania dziecka do przedszkola. Po tym terminie dzieciom niezakwalifikowanym do żadnej placówki, miejsce w przedszkolu wskaże prezydent, kierując do rodziców pismo.

Rekrutacja uzupełniająca do miejskich przedszkoli rozpocznie się 30 maja.

Fot. UMP.