Pomagała mężowi w pracach polowych. Ręka kobiety utknęła w siewniku. Strażacy apelują!

Wraz z wiosennymi pogodami na polach rozpoczęli prace rolnicy. Niestety, jest to też czas, kiedy częściej dochodzi do wypadków. Jak słusznie zaznacza strażak z Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach -„wzmożony ruch maszyn rolniczych na drogach publicznych oraz polach spowodował, że znacząco wzrosło zagrożenie wypadkami”. Nieszczęśliwy wypadek szczegółowo opisał na stronie OSP Słubice.

Kilka dni temu, a dokładnie w czwartek, 7 kwietnia w miejscowości Wymyśle Polskie, w gminie Słubice, doszło do wypadku podczas wykonywania prac polowych. Poszkodowaną była kobieta, której jedna z kończyn górnych utknęła w maszynie. – Kobieta była przytomna i kontaktowa – czytamy w relacji strażaka.

– W celu uwolnienia kończyny niezbędne było użycie narzędzi hydraulicznych. Fragment elementu roboczego maszyny został, decyzją lekarza, pozostawiony i zabezpieczony wraz z poszkodowaną. Kobieta została przetransportowana na noszach do śmigłowca. Ratownicy z ZRM zajęli się natomiast mężem kobiety, który również potrzebował pomocy – opisuje.

Wypadek potwierdza Marta Lewandowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Płocku: – Poszkodowana kobieta, to 54-latka, która pomagała mężowi w pracach polowych, obsługiwała siewnik rolniczy. Maszyna wciągnęła rękę kobiety. Był to nieszczęśliwy wypadek. Policja w tej sprawie nie prowadzi postępowania. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w trakcie wykonywania prac rolniczych.

Strażak z OSP Słubice również apeluje: – Do prac z użyciem maszyn rolniczych należy podchodzić z wielką ostrożnością oraz stosować się do instrukcji obsługi tych maszyn – podkreśla.

Fot. OSP Słubice.