Nowoczesny kompleks sportowy na osiedlu Kolegialna oficjalnie oddany do użytku. Kosztował ponad 2,2 mln zł [FOTO]

Przy ul. Padlewskiego powstały dwa boiska wielofunkcyjne, bieżnia lekkoatletyczna, skocznia do skoku w dal, rzutnia do pchnięcia kulą, a także droga dojazdowa do nowego kompleksu sportowego. – Zawsze to podkreślam – najważniejsze są inwestycje w przyszłość dzieci i młodzieży. Jednym z takich przedsięwzięć jest kompleks sportowy Zespołu Szkół Usług i Przedsiębiorczości – podsumował inwestycję prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski.

Przy ul. Padlewskiego na osiedlu Kolegialna powstał zespół obiektów sportowych. Znalazły się tam dwa boiska wielofunkcyjne, które są różnej wielkości. – Większe można wykorzystywać – w zależności od potrzeb – do gry w piłkę ręczną, piłkę nożną lub siatkówkę albo też tenisa. Poszczególne elementy obiektu, pozwalają na montaż odpowiedniego wyposażenia, są też łatwe do demontażu – wyjaśnia Konrad Kozłowski z biura prasowego ratusza.

Drugie boisko – mniejsze – służy do gry w siatkówkę lub koszykówkę. Kosze do uprawiania tej ostatniej dyscypliny zamontowane są na stałe, słupki do powieszenia siatki do piłki siatkowej są demontowane. Obydwa boiska ogrodzone są wspólną na 6 metrów wysoką siatką tzw. piłkochwyty. – Całość otacza czterotorowa bieżna lekkoatletyczna z tartanu, która w jednym miejscu „zamyka się” skocznią do skoku w dal – dodaje Kozłowski. Na terenie kompleksu znalazło się również miejsce na rzutnię do pchnięcia kulą. Obok płyty większego boiska jest kryta ławka, na której mieści się 12 kubełkowych krzesełek. Powstały również dwa stojaki na 20 rowerów.

Warto dodać, że możliwości nowo powstałego kompleksu od razu zaprezentowała młodzież szkolna. Odbył się bowiem na obiekcie Finał Mistrzostw Lekkoatletycznych szkoły. Uczniowie rywalizowali w turnieju piłki nożnej, a także w konkurencjach lekkoatletycznych – pchnięciu kulą i biegach sprinterskich.

Koszt inwestycji to 2,23 mln zł. Kozłowski zaznacza, że z budżetu miasta wydano na przedsięwzięcie prawie 900 tys. zł, a 1,35 mln zł pochodzi z dofinansowania od Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Uroczyste otwarcie obiektu odbyło się w piątek, 8 kwietnia.

Fot. UMP.