Prezydent miasta odpowiada na polecenie wojewody: jutro w Płocku nie usłyszycie wycia syren alarmowych!

– Pragnę Państwa uspokoić – jutro w Płocku nie usłyszycie o godz. 8:41 wycia syren alarmowych, tak jak nam to polecił wojewoda mazowiecki w piśmie przysłanym w nocy z piątku na sobotę – informuje prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski. Podkreśla, że „teraz, gdy w Ukrainie toczy się wojna, nie będziemy straszyć naszych mieszkańców, ani gości z Ukrainy, którzy w Płocku znaleźli schronienie przed okrucieństwami rosyjskich najeźdźców”.

„W niedzielę 10 kwietnia będziemy z należytym szacunkiem i powagą na zorganizowanej przez harcerzy uroczystości obchodzić 101 rocznicę odznaczenia Płocka i jego mieszkańców Krzyżem Walecznych za bohaterską obronę miasta przed bolszewickimi hordami w 1920 roku. Zapraszam do udziału w uroczystościach o godz. 10 przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego” – zaprasza Andrzej Nowakowski.

Około godz. 11:30 zastępca prezydenta Roman Siemiątkowski złoży kwiaty przy tablicy upamiętniającą jednej z ofiar katastrofy smoleńskiej, posłanki Jolanty Szymanek-Deresz. Prezydent również zaprasza mieszkańców do wzięcia udziału w tej ważnej uroczystości.