Kupić Płock, zamek w Czersku, a może Elektrownię? Albo zapłacić… „janosikowe”. Każdy może skorzystać z oferty!

Może rozgrywka w Monopoly Mazowsze? To oferta dla każdego bez względu na wiek! Monopoly to jedna z najpopularniejszych gier planszowych na świecie. Właśnie powstała jej mazowiecka wersja – Monopoly Mazowsze. I nie zabrakło w niej Płocka.

– Aby stać się właścicielem Płocka, Warszawskiej Kolei Dojazdowej, Kolei Mazowieckich czy Metra Warszawskiego wystarczy rzucić kostką. Można także kupić Elektrownię w Dębem, warszawskie Filtry, zamek w Czersku, Pojezierze Gostynińskie czy Brudzeński Park Krajobrazowy – wylicza Marta Mielewska, rzeczniczka prasowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. – Jeśli jednak będziemy mieli pecha – trzeba będzie zapłacić wysokie „janosikowe” – dodaje żartobliwie.

Do gry dołączony został przewodnik, który przybliży graczom miejsca znajdujące się na mapie. Poznamy z nim na przykład historię skansenu w Sierpcu, dowiemy się, jakie miejsca można zwiedzić podczas wycieczki malowniczymi meandrami Wkry czy z którymi mazowieckimi miastami związani byli Zygmunt Krasiński i Witold Gombrowicz.

Co trzeba zrobić, aby zdobyć specjalną edycję gry Monopoly Mazowsze? – Należy śledzić konkursy organizowane przez urząd marszałkowski i mazowieckie instytucje kultury – wyjaśnia Marta Milewska. 

Gra planszowa Monopoly powstała w Stanach Zjednoczonych w czasach Wielkiego Kryzysu i wciąż przyciąga szerokie grono odbiorców. Obecnie powstają rożne jej odmiany, nawiązujące do ciekawych miejsc, wydarzeń historycznych czy motywów kulturowych. Wśród nich są już edycje poświęcone m.in.: Warszawie Retro, miastu Ciechanów, Bałtykowi czy Tatrom. Do tego grona dołączyło właśnie Mazowsze, no i oczywiście Płock. 

Fot. UMWM.