„Kobieta kobiecie”, czyli moda, makijaże, fryzury. Niespodzianek było jednak dużo więcej. Niezwykła gala… [FOTO]

W ostatnim czasie mamy możliwość uczestniczyć w wielu imprezach organizowanych na rzecz naszych wschodnich sąsiadów. Jednak ta miała szczególny wymiar, honorowymi gośćmi były bowiem Ukrainki, które przybyły do Płocka po 24 lutego, czyli po brutalnej agresji Rosji na Ukrainę. Mowa o wydarzeniu „Kobieta kobiecie”. 

Głównym celem wydarzenie, które odbyło się w galerii handlowej Wisła, była wymiana doświadczeń osób zaangażowanych w pomoc uchodźcom, wysłuchanie Ukrainek, które uciekły do naszego miasta przed wojną, a także zbiórka funduszy na leki dla uchodźców.

Wydarzenie rozpoczęła Monika Mulska, która swoim występem wprowadziła gości w klimat imprezy. Następnie prowadząca, Serafina Ogończyk – Mąkowska oddała głos Darii Domosławskiej i Łukaszowi Pietrzakowi, pomysłodawcom bezpłatnego sklepu dla Ukraińców “Rzeka pomocy dla Ukrainy”. Gości przywitała również posłanka Elżbieta Gapińska, która opowiedziała o działaniach parlamentarzystów dla uchodźców. Andrzej Nowakowski, prezydent Miasta Płocka, mówił o pomocy uchodźcom w naszym mieście. Dla uczestników zaśpiewała także Iryna Protas, Ukrainka, mieszkająca od 4 lat w Polsce, która dała piękny występ w ojczystym języku.

Z kolei Katarzyna Kucharska, dyrektorka Galerii Wisła poprowadziła pokaz mody. Modelkami były Julia i Marianna – Ukrainki, którymi opiekuje się fundacja Miss Egzotica, a także tancerki Zespołu Tańca Ludowego Masovia PW Płock oraz gość specjalny – Divine Kitenge – – Miss Egzotica 5. edycji konkursu. Uczestniczki pokazu wystąpiły w makijażu stworzonym przez przez Różę Rurkę i Milenę Zmysłowską, wiosenno-letnie uczesanie, w którym prezentowały się modelki stworzył Joanna Żaglewska, właścicielkę salonu Babska Fanaberia. Uczestniczki wydarzenia „Kobieta kobiecie” mogły podziwiać kolekcję wiosenną z nowego butiku, którego oficjalne otwarcie zapowiedziane jest na 7 kwietnia w Galerii Wisła. Warto podkreślić, że dzięki uprzejmości Galerii modelki z Ukrainy, mogły zatrzymać stroje, które prezentowały. 

Słodkim i miłym akcentem, był tort przygotowany z okazji otwarcia Gabinetu Trychologii Holistycznej w Galerii Wisła. Jedną z atrakcji była wizyty w nowo otwartym gabinecie z czego skwapliwie wiele pań skorzystało.

Co bardzo ważne, w trakcie wydarzenia trwała zbiórka funduszy na leki dla Ukraińców, prowadzona przez Płocki Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża w Płocku.

Partnerami wydarzenia „Kobieta kobiecie” były: Galeria Wisła, City Spa Gabinet Trychologii Holistycznej, Audi City Płock Sandra Panuś, Joanna Żaglewska – Babska Fanaberia, Róża Rurka (make-up), Milena Zmysłowska (make-up), Beademi.pl, Thermomix, dr Irena Eris oraz artystki Monika Mulska i Iryna Protas.

Impreza odbyła się w Galerii Wisła w Strefie Selfie w niedzielę, 3 kwietnia.

Fot. Sebastian Adamkowski.