Świetnie wyposażone cztery ambulanse trafiły do płockiego pogotowia. Dzięki samorządowi i Unii Europejskiej

Do płockiego pogotowia trafiły kolejne cztery ambulanse z pełnym wyposażaniem. Nowe pojazdy to karetki sanitarne typu B marki Volkswagen Crafter. W uroczystym przekazaniu ambulansów wziął udział m. in. marszałek województwa mazowieckiego, Adam Struzik.

Nowe karetki są wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt i aparaturę medyczną. – Na pokładzie każdej z nich znajduje się m.in. defibrylator, respirator, pompa infuzyjna, ssak z własnym akumulatorem, a także nosze z transporterem i podbierakowe, deski – ortopedyczna i pediatryczna, krzesełko transportowe, materac próżniowy, płachta ratownicza, tablet SWD PRM, kamizela ortopedyczna, plecak ratowniczy oraz koc wielorazowy bakteriostatyczny – wymienia Marta Milewska, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Ambulanse trafiły do zespołów ratownictwa medycznego w SP ZOZ WSPRiTS w Płocku. Dwa z nich będą stacjonowały w płockim oddziale na ul. Strzeleckiej 3, a po jednym w podstacji w Staroźrebach oraz w podstacji w Sochaczewie.

– Wsparcie unijne w czasie pandemii COVID-19 było i jest nieocenione – mówi Mirosław Adam Orliński, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego. – To dzięki ogromnym środkom unijnym pozyskanym przez samorząd województwa nasze szpitale i stacje pogotowia mogły stawiać czoła wirusowi. UE nie ustaje w pomocy, czego efektem są dzisiejsze karetki. Wartość każdej z nich to ponad 600 tys. zł. Jeden z ambulansów będzie pomagał mieszkańcom Sochaczewa – dodał.

Łączna wartość ambulansów to ponad 2,4 mln zł. Zostały zakupione w ramach największego projektu zdrowotnego samorządu województwa mazowieckiego pn. Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego.

Fot. UMWM.