Rusza kolejny sezon Płockiego Roweru Miejskiego. Już od 1 kwietnia…

– Rosnące szybko ceny paliw powinny zachęcić do korzystania z systemu Płockiego Roweru Miejskiego. A ten rusza w najbliższy piątek 1 kwietnia. Zapraszam – mówi dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg Tomasz Żulewski.

Sezon na rower miejski w Płocku potrwa do końca listopada. W MZD liczą, że w tym roku padnie rekord, jeśli chodzi o liczbę wypożyczeń. – Będzie to bez wątpienia wyzwanie, ponieważ rok 2021 był bardzo udany. Gdy system startował przed czterema laty – jego operator (Nextbike Polska) – zarejestrował prawie 145 tysięcy wypożyczeń. W ubiegłym roku rowery miejskie były wypożyczane już ponad 214 tysięcy razy przez 32 tysiące zarejestrowanych użytkowników – wylicza biuro prasowe ratusza.

Do dyspozycji fanów jazdy jednośladami po płockich ulicach jest 55 stacji (29 Urzędu Miasta, pozostałe są patronackie) oraz 550 rowerów (290 miejskich, pozostałe będą patronackie). Wszystkie będą w trakcie sezonu dostępne 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu.

Zasady korzystania z jednośladów nie zmieniają się. Tzw. opłata inicjalna wynosić będzie jedynie 10 zł i pierwsze 20 minut jazdy pozostanie za darmo. Za korzystanie z roweru od 21. do 60. minuty zapłacimy jedynie złotówkę, a potem opłaty będą naliczane progresywnie.

Fot. Płocki Rower Miejski (UMP)