Polish Hip-Hop Festival zapowiada rewolucję! Impreza potrwa dłużej, będą nowe strefy, sceny i gala [FOTO]

Piaszczysta plaża, słońce i powietrze pełne hip-hopowych beatów – nie możemy się tego doczekać. Jesteśmy przekonani, że 2022 rok będzie rewolucyjny. Polish Hip-Hop Festival zmienia oblicze! – zapowiadają organizatorzy.

„Dwuletnia rozłąka to czas tęsknoty, ale także ciężkiej pracy naszego zespołu. Przez ponad dwa lata, pracowaliśmy nad najróżniejszymi wariantami festiwalu. Nie lubimy półśrodków, dlatego nie chcieliśmy oferować namiastki prawdziwego wydarzenia. Festiwalem jesteście Wy! To Wy tworzycie największy festiwal hip-hopowy w Polsce” – czytamy w informacji.

Wyjątkowe wydarzenie hip-hopowe w kraju

W minionym roku zespół Polish Hip-Hop Festival stworzył pierwszą polską, wyprodukowaną z tak dużym rozmachem galę nagród branży hip-hopowej – Lech Polish Hip-Hop Music Awards. Zasięg oraz odbiór wydarzenia przerósł najśmielsze oczekiwania organizatorów. Wszyscy uczestnicy byli pod ogromnym wrażeniem skali oraz jakości produkcji.

„Bardzo dużo uwagi w projekcie poświęciliśmy temu, by docenić twórców w sposób przejrzysty i maksymalnie obiektywny. Gremium tworzone przez dziennikarzy oraz przedstawicieli mediów muzycznych przyznało statuetki w osiemnastu kategoriach. Niezwykle ważny był również głos publiczności. W kilku kategoriach to właśnie wybór słuchaczy przeważył szalę. Jednak największym zaskoczeniem dla uczestników był koncert czołowych polskich artystów wraz z pełną sekcją Płockiej Orkiestry Symfonicznej pod batutą Jacka Piskorza” – tłumaczą organizatorzy wydarzenia.

– Dla nas poniekąd był to swego rodzaju test. Dodajmy, że zdany na piątkę z plusem – nie ukrywają radości. – Nadszedł czas, by połączyć nasze dwa wydarzenia. Od teraz ich wspólnym mianownikiem będzie… Płock! Tak, w tym roku Gala Lech Polish Hip-Hop Music Awards odbędzie się w stolicy Mazowsza, a konkretnie w Orlen Arenie. O promocję wydarzenia zadbają standardowo Cichy z Małym, a muzyczną oprawę podczas występów stworzy L.U.C. i jego Rebel Babel! – zapowiadają.

Miasto hip-hopu

Płock od zawsze był miastem związanym z hip-hopem, a połączenie dwóch największych branżowych wydarzeń tylko to potwierdza. Od 2013 roku sukcesywnie się impreza się rozwija, a na festiwalowych scenach można spotkać cały przekrój środowiska – od mocnego undergroundu, poprzez świetnie zapowiadających się newcomerów, na topowych gwiazdach kończąc. – W tym roku będzie jeszcze więcej niż dotychczas, ponieważ tak intensywnego hip-hopowego weekendu nigdy w Polsce nie było. A to dopiero początek zmian – zachęca Marcin Siwek, pomysłodawca i organizator wydarzenia.

– Wnioski po ostatniej edycji Polish Hip-Hop Festival były jasne – wydłużamy imprezę o jeden dzień. Dlatego w tym roku, event na plaży zacznie się już czwartkowego popołudnia i potrwa do sobotniej nocy. Dodatkowo w niedzielę, w Orlen Arenie, odbędzie się uroczysta Gala Lech Polish Hip-Hop Music Awards z występami znanych artystów w niecodziennych aranżacjach – zapowiada.

„Mając także na uwadze to, jak ważni są partnerzy i jak wielowymiarowo takie partnerstwa wpływają na wydarzenie, postanowiliśmy zacieśnić współpracę z marką Lech. Jest z nami od samego początku i wspiera nas na wielu płaszczyznach. Z dumą możemy ogłosić, że festiwal przez najbliższe dwa lata nosił będzie nazwę Lech Polish Hip-Hop Festival” – informuje biuro prasowe festiwalu.

Każda edycja Polish Hip-Hop Festival przynosiła ze sobą nowe sceny oraz strefy. – Nie inaczej będzie tym razem. Przede wszystkim pojawi się Tent Stage, czyli nowa, duża scena usytuowana pod ogromnym namiotem, w środku której będzie czekała prawdziwa koncertowa uczta. Oprócz niej stworzyliśmy dodatkowe strefy merchandise, aktywności i relaksu. Przebudowaliśmy także strefę food trucków. Z uwagi na ogromne zainteresowanie karnetami, przygotowujemy aż trzy pola namiotowe oraz miejsce dla kamperów. Wkrótce ogłosimy pierwszych artystów oraz rozpoczniemy sprzedaż biletów, również tych jednodniowych – czytamy całą listę zmian, które ogłasza Polish Hip-Hop Festival.

Festiwal w nowej formule odbędzie się w dniach 11-14 sierpnia 2022 roku.

Fot. Archiwum Polish Hip-Hop Festival.