Jarmark Tumski coraz bliżej. 300 wystawców już zapowiedziało swój udział. Lista jest nadal otwarta…

Blisko 300 kolekcjonerów, rzemieślników i handlarzy z całej Polski zgłosiło się dotychczas do udziału w tegorocznym Jarmarku Tumskim w Płocku. Impreza potrwa trzy dni. Odbędzie się w pierwszy weekend czerwca, czyli od 3 do 5. Nadal można zgłosić udział w jarmarku. Ostateczny termin zgłoszeń upływa 30 kwietnia.

– Aktualna cena za podstawowe stoisko na Starym Rynku, Nowym Rynku oraz placu Narutowicza to 350 złotych. Za stoisko przy ulicy Tumskiej trzeba zapłacić 500 złotych – informuje Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki. – Prosimy o niedokonywanie przelewów przed potwierdzeniem przydzielenia stoiska – apelują organizatorzy.

Wciąż trwają prace nad pełnym programem XIV edycji Jarmarku Tumskiego. Dziś już wiadomo, że w tym samym czasie odbędą się także Dni Historii Płocka.

Wszystkie potrzebne szczegóły, karty zgłoszeniowe, cennik i regulamin dostępne są na oficjalnej stronie Jarmarku Tumskiego. Biuro jarmarku będzie odpowiadać na zgłoszenia zainteresowanych na początku maja. – W razie pytań zachęcamy do kontaktu telefonicznego, w godzinach pracy Biura Jarmarku pod numerem telefonu: 24 366 43 50. Biuro czynne jest poniedziałku do piątku, od godz. 9 do 15 – informują organizatorzy. 

XIV Jarmark Tumski odbędzie się pod honorowym patronatem prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego oraz pod honorowym patronatem marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika. Ambasadorem Jarmarku Tumskiego będzie Bohdan Kowalczyk. Organizatorami imprezy są miasto Płock, Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Themersonów oraz Muzeum Mazowieckie w Płocku. Impreza współorganizowana jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Fot. Archiwum Dziennik Płocki.