Cztery autobusy jako pomoc dla ukraińskich miast od Płocka. Dodatkowo wypełniono je żywnością, lekami… [FOTO]

Cztery autobusy, którymi do niedawna podróżowali pasażerowie Komunikacji Miejskiej w Płocku, wyjechały w poniedziałek rano do Ukrainy. Trzy z nich pojadą do Żytomierza, a jeden – do Lwowa.

– Zdecydowaliśmy się na takie wsparcie po apelu, który mer Lwowa wystosował do samorządów zrzeszonych w Związku Miast Polskich – mówił prezydent Płocka Andrzej Nowakowski podczas konferencji prasowej. – Zapotrzebowanie na autobusy zgłosiło także nasze miasto partnerskie, Żytomierz. Mam nadzieję, że dla przyjaciół z Ukrainy przekazane pojazdy będą konkretną pomocą.

Autobusy, które z Płocka pojechały do Ukrainy dodatkowo były wyładowane paczkami z pomocą humanitarną. – Do każdego z nich zapakowano po 600 kg darów. W paczkach jest żywność, leki, środki medyczne, koce i odzież – wylicza Małgorzata Palusińska z biura prasowego ratusza.

Autami dla Żytomierza kierują tamtejsi kierowcy, który przyjechali odebrać je z Płocka. Autobus dla Lwowa na przejście graniczne prowadzi kierowca z Komunikacji Miejskiej.

Dzięki zaangażowaniu mieszkańców Płocka, wolontariuszy i prywatnych firm, od początku napaści Rosji na Ukrainę z Płocka wyjechało już 12 pojazdów z pomocą humanitarną dla ukraińskich miast.

Fot. UMP