O mały włos od tragedii. Policjanci w ostatniej chwili uratowali 30-latka

W piątkowy wieczór do posterunku w Brudzeniu Dużym zgłosił się mężczyzna, który był mocno zaniepokojony brakiem kontaktu ze swoim bratem. Po rozmowie ze zgłaszającym policjanci pojechali do miejsca zamieszkania wskazanego mężczyzny. Jak się okazało, brat zgłaszającego chciał popełnić samobójstwo.

– W trakcie interwencji okazało się, że brat zgłaszającego wrócił na chwilę do domu, po czym szybko wyszedł. Policjanci szukali mężczyzny wraz ze zgłaszającym na terenie posesji. W jednym z budynków odnaleźli 30-latka. Natychmiast podbiegli do niego, rozplątali linę i udzielili mu pomocy, wzywając jednocześnie pogotowie. Na szczęście życie mężczyzny udało się uratować. Przybyła załoga pogotowia zabrała mężczyznę do szpitala – relacjonuje Marta Lewandowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Policjanci apelują, aby reagować na wszelkie niepokojące sygnały i zachowania naszych bliskich. Depresja to choroba, która wymaga leczenia, a osoby chore potrzebują pomocy i wsparcia. Pomocy można szukać w poradniach zdrowia psychicznego, szpitalach lub oddziałach psychiatrycznych, ośrodkach interwencji kryzysowej, poradniach psychologiczno-pedagogicznych.