17-latek z Płocka napisał komentarz z groźbami pod adresem prezydenta USA. Teraz ma kłopoty

Pod postem z artykułem informującym o wizycie prezydenta USA Joe Bidena na fanpagu „Rzeszów news-pl” pojawił się komentarz: „Szykujemy AWP na tą istotę” [pisownie oryginalna – przyp. red.]. – Internauci szybko ustalili, że autor komentarza jest działaczem „Młodych dla Wolności”, to młodzieżówka partii KORWiN – czytamy w portalu. Szybko się okazało również, że wpisu dokonał 17-letni mieszkaniec Płocka. A broń AWP (Arctic Warfare Magnum), którą wymienił nastolatek, to broń snajperka.

– Policja z Rzeszowa zgłosiła się do płockiej komendy o dokonanie ustaleń w sprawie wpisu nastolatka z Płocka – potwierdza informację Marta Lewandowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Płocku. – Policjanci dotarli do niego. Nastolatek oświadczył, „że był to żart” – podkreśla policjantka. Dodaje, że płocka Policja nie prowadzi postępowania w sprawie, a dokumentację przekazano z powrotem do Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

„O groźbie zamachu na Joe Bidena powiadomiono Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. (…). Inna osoba powiadomiła także policję. – Należało to zrobić, gdy ktoś grozi użyciem broni, nieważne, czy wobec prezydenta, czy sąsiada – Rzeszów-news.pl cytuje mężczyznę, który zgłosił sprawę policji. Mężczyzna złożył zawiadomienie o podejrzeniu o popełnieniu przestępstwa.

Pozostała część tekstu pod zdjęciem

Nadkom. Adam Szeląg, rzecznik KMP w Rzeszowie, potwierdził mediom, że takie czynności są planowane. „Kryminalni namierzyli także autora komentarza z groźbami. – To 17-latek z Płocka. Twierdzi, że komentarz był żartem. Materiały w tej sprawie przekażemy do Płocka, bo tam został zamieszczony komentarz – mówił nadkom. Szeląg.” Co zgodnie z zapowiedzią niezwłocznie zrobiono.

Jak udało nam się ustalić, konto 17-latka, który skomentował post, jest zablokowane.

Przypomnijmy. Od piątku, 25 marca, prezydent USA gościł w Polsce. Swoją wizytę rozpoczął od Rzeszowa, gdzie na tamtejszym lotnisku wylądował Air Force One z Joe Bidenem na pokładzie. Jeszcze tego samego dnia prezydent Stanów Zjednoczonych poleciał do Warszawy, gdzie zaplanowane było mnóstwo spotkań z Polakami, uchodźcami z Ukrainy oraz polskimi i ukraińskimi politykami. Wizyta prezydenta USA miała związek z trwającą wojną w Ukrainie.

Źródło: Rzeszow-news.pl.

Fot: Zdjęcie ilustracyjne goodfon.com
Fot. Screen Facebook portal „Rzeszów-news.pl”.