Jagiellonia Białystok vs Wisła Płock – zapowiedź i typy na mecz

Ligowa rzeczywistość na krajowym podwórku nie znosi próżni, dlatego też nic dziwnego, że zarówno w Jagiellonii Białystok, jak i w Wiśle Płock doszło już do zmiany trenera. To jest faworytem nadchodzącej rywalizacji pomiędzy tymi ekipami?

Jagiellonia Białystok vs Wisła Płock

Na papierze większe szanse na zwycięstwo w tym spotkaniu mają zawodnicy Jagiellonii Białystok. Podopieczni Piotra Nowaka zagrają przed własną publicznością, co jest jedną z kluczowych informacji. Wszystko za sprawą fatalnej postawy Wisły Płock w obecnej Kampanii podczas meczu wyjazdowych.

Nafciarze przed pierwszym gwizdkiem sędziego w tym spotkaniu znajdują się wyżej w tabeli od Jagiellonii, jednak warto zaznaczyć, że aż 29 z 33 wywalczonych punktów przez tę drużynę miało miejsce na obiekcie imienia Kazimierza Górskiego w Płocku. Na wyjazdach ta drużyna zmienia się nie do poznania, co widać na podstawie statystyk. Wisła do tej pory w obecnym sezonie zanotowała tylko jedno zwycięstwo wyjazdowe, a oprócz tego przegrała aż 10 rywalizacji. Na ten moment w klasyfikacji meczów poza domem – są najgorsi w całej lidze.

Jagiellonia Białystok od czasu zmiany trenera rozegrała 5 ligowych rywalizacji. Podopieczni Piotra Nowaka wywalczyli 6 ligowych punktów w rundzie wiosennej. Na taki dorobek składają się 3 remisy, jedno zwycięstwo i jedna porażka.

Pierwsze spotkanie pomiędzy tymi drużynami, które zostało rozegrane w Płocku, zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem Wisły. Nafciarze nie potrafili jednak wygrać żadnego z 3 ostatnich rozegranych meczów na obiekcie Jagiellonii Białystok. Kto zdaniem zakładów bukmacherskich PZbuk ma tutaj więcej argumentów? Raczej Jagiellonia, jednak to jest Ekstraklasa – tutaj wszystko jest możliwe.

Pozostała część tekstu pod grafiką

Statystyki:

– Wisła Płock do tej pory wywalczyła 33 punkty.
– Nafciarze aż 29 z 33 punktów wywalczyli na swoim boisku.
– Wisła Płock zaliczyła tylko jedno zwycięstwo w meczach wyjazdowych.
– Jagiellonia Białystok zremisowała w 3 ostatnich meczach.
– Podopieczni Piotra Nowaka są niepokonani w 4 ostatnich rywalizacjach.

Zakłady bukmacherskie

Decydującym czynnikiem, który wpłynął tutaj na ofertę zakładów bukmacherskich, jest miejsce rozegrania tej rywalizacji. Gdyby spotkanie odbywało się w Płocku, to jestem pewny, że faworytem tego meczu byliby piłkarze Wisły. W związku z tym, że mecz odbędzie się na obiekcie przy ulicy Słonecznej, to Jagiellonia ma większe szanse na zwycięstwo zdaniem zakładów sportowych.

Zakłady bukmacherskie PZbuk przygotowały na to spotkanie bardzo ciekawą ofertę. Znajdziesz tam ponad 100 różnych propozycji, na które możesz zwrócić uwagę, a w tym między innymi zakłady specjalne. Jagiellonia Białystok w ostatnich meczach regularnie notowała wyniki btts, a Wisła Płock traci sporo bramek. Wydaje mi się, że typ związany z przynajmniej jedną strzeloną bramką przez gospodarzy, będzie bardzo prawdopodobny.

Jeśli chcesz przeczytać więcej na temat postaci nowego trenera Wisły Płock, to zajrzyj tutaj: Pavol Staňo nowym trenerem Wisły Płock. Szkoleniowiec 'przychodzi’ do klubu ze swoim asystentem

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów. Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95