Wyremontowana droga, która może stać się… symbolem. Idealna współpraca CNH z miastem Płock

– Warto brać przykład z CNH. Firmy, która zdecydowała się partycypować w budowie publicznej drogi w rejonie ul. Otolińskiej i wydać na nią poważną kwotę – mówi prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Chodzi o tzw. sięgacz prowadzący z ul. Otolińskiej do terenu CNH Industrial Polska i bramy na zapleczu tej fabryki. – Do niedawna kierowcy, którzy z niej korzystali (związani nie tylko z CNH, ale również z innymi firmami, które tu funkcjonują) jeździli po starej, nierównej drodze – tłumaczy Hubert Woźniak, z biura prasowego ratusza. – Na jednym fragmencie nawierzchnia była zrobiona z popękanego destruktu asfaltowego, a na innym – z betonowych płyt drogowych. Droga nie miała właściwego odwodnienia (kanalizacja deszczowa podłączona była do wybranych nieruchomości), brakowało tu chodników, a także oświetlenia – wylicza.

– Wszystko udało się w tym miejscu zmodernizować – podkreśla prezydent Andrzej Nowakowski. W ostatnich dniach grudnia 2021 roku, po niespełna czterech miesiącach prac, zakończyła się gruntowna przebudowa tej drogi. – Poprawiliśmy kanalizację, ułożyliśmy asfaltową nawierzchnię oraz chodniki, zainstalowaliśmy oświetlenie – dodaje.

– Budowa tej drogi jest bardzo dobrym przykładem na to, że prywatny biznes może współpracować z miastem. Zrealizowaliśmy tę inwestycję za prawie 1,3 mln zł. CNH dofinansował przedsięwzięcie kwotą 900 tys. zł – zaznacza prezydent Płocka.

Fot. UMP.