Nowy blok przy ul. Polnej. Znajdzie się w nim 13 mieszkań. Jedno będzie bardzo duże…

W Płocku powstaje kolejny blok w ramach autorskiego programu miasta – „Mieszkania na start”. Znajdzie się w nim 13 mieszkań w tym jedno o bardzo dużym metrażu. Kolejni beneficjenci programu zamieszkają przy ul. Polnej 7. Koszt inwestycji to ponad 3 mln zł.

Prace są na półmetku. Czterokondygnacyjny blok w stanie surowym zamkniętym już stoi. Wykonawca ocieplił ściany zewnętrzne i zamontował okna. Teraz w środku trwa montaż instalacji sanitarnych i elektrycznych.

– W budynku będzie 13 mieszkań. W największym z nich, o powierzchni prawie 127 m kw., będzie funkcjonował rodzinny dom dziecka. Pozostałe dwanaście trafi do programu Mieszkania na start. Lokale na wynajem będą dwupokojowe o powierzchni od trzydziestu dziewięciu do czterdziestu trzech m kw. – mówi Małgorzata Palusińska z biura prasowego ratusza.

Wszystkie mieszkania będą wykończone pod klucz, wyposażone m.in. w drzwi wewnętrzne, terakotę, glazurę, panele podłogowe, biały montaż, armaturę kuchenną i łazienkową , a także w kuchenki elektryczne – wymienia Palusińska. I dodaje, że przed blokiem powstanie plac zabaw oraz parking z piętnastoma miejscami postojowymi. Oddanie budynku do użytku planowane jest na wrzesień 2022 roku.

Całość ma kosztować ponad 3 miliony złotych. Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, który prowadzi inwestycję, pozyskał ponad milion trzysta tysięcy złotych bezzwrotnego dofinansowania z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Program „Mieszkania na start” Urząd Miasta Płocka realizuje od 2016 roku. Od początku jego realizacji do końca 2021 roku oddano do użytku 324 lokale tego typu.

Fot. UMP.