Przez jeden dzień możesz „rządzić” w płockiej Straży Miejskiej. Wystarczy wejść do licytacji…

Chcesz zasiąść w fotelu Komendanta Straży Miejskiej w Płocku? A może chcesz wylicytować dla swojego dziecka maskotkę municypalnych – Lwa Honorka? To wszystko może się spełnić podczas tegorocznego XXX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

– Strażnicy miejscy włączając się do tegorocznej aukcji, przekazali na licytację WOŚP kilkugodzinny pobyt w płockiej jednostce – mówi Jolanta Głowacka, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Płocku. – Zwycięzca aukcji na jeden dzień wcieli się w rolę Komendanta Straży Miejskiej – zachęca. I wyjaśnia, że zwycięzca z rąk obecnie urzędującego komendanta płockich municypalnych, Konrada Guzanka otrzyma honorową nominację i na kilka godzin zastąpi go na tym stanowisku.

– Wczesnym rankiem „nowy komendant” weźmie udział w odprawie kadry kierowniczej płockiej jednostki. Oby służba była dobrze pełniona, honorowy komendant musi poznać strażników miejskich i osobiście odprawi patrole, które jak co dzień i tego dnia będą dbać o bezpieczeństwo mieszkańców. Kolejnym punktem dnia będzie wizytacja na posterunkach ochronnych SM. W trakcie wylicytowanego dnia „służby” dla zwycięzcy aukcji przewidywane są także inne atrakcje jak np. przejażdżka elektrycznym radiowozem czy kierowanie pracą mundurowych poprzez wysyłanie patroli na interwencje – wylicza rzeczniczka.

Oprócz tego płocka Straż Miejska na WOŚP przekazała również swoją maskotkę – Lwa Honorka. – Radość waszego dziecka z otrzymanej maskotki w 100 procentach gwarantowana – zapewnia Głowacka. – Liczymy na to, że nasze licytacje zakończą się powodzeniem, a co najważniejsze skorzystają na tym chore dzieci. Aukcje zaczynają się od przysłowiowej złotówki. Zapraszamy do licytacji.

Środki zebrane podczas jubileuszowej 30. edycji Finału WOŚP przeznaczone zostaną dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Fot. Straż Miejska Płock.