Dzień dobry TVN urządzi miasteczko. RMF FM rozda choinki. A na koniec płocki Ratusz zaprosi na wigilię

Trzy wydarzenia planowane w Płocku wprowadzą mieszkańców w klimat świąt Bożego Narodzenia. W najbliższą niedzielę zawita do do naszego miasta popularny program Dzień Dobry TVN, który na Starym Rynku rozstawi świąteczne miasteczko. Z kolei w środę jego miejsce zajmie RMF FM, a w następną niedzielę odbędzie się tradycyjna miejska wigilia.

Niedziela – 12 grudnia – Świąteczna Akcja Dzień Dobry TVN

Na Starym Rynku rozstawi się specjalnie zaaranżowane, pachnące świętami plenerowe miasteczko. Znajdziemy w nim strefę gastronomiczną, rekreacyjną i fotościankę. Mieszkańcy będą mogli podzielić się marzeniami i życzeniami pod choinkę i na nowy rok. Imprezę poprowadzi Filip Chajzer, gospodarz Dzień Dobry TVN oraz Sandra Hajduk. Na uczestników czeka wiele niespodzianek!
Zaplanowano cztery wejścia na żywo w Dzień Dobry TVN w godz. 8:00 – 11:30.

Środa – 15 grudnia – akcja charytatywna „Choinki pod choinkę od RMF FM”

W tworzeniu świątecznej atmosfery pomoże też RMF FM, który wyruszył w Polskę w kolejną przedświąteczną trasę. W środę, 15 grudnia trafi do Płocka gdzie na Starym Rynku w godz. 9:00 – 10:30 będzie rozdawał choinki. Na mieszkańców czeka moc innych atrakcji, m.in. świąteczne karaoke z kolędami, konkursy na mobilnej scenie, animacje dla dzieci. Z bożonarodzeniowego miasteczka RMF FM na żywo nadawać będą reporterzy stacji, a ich relacji słuchać będzie można na antenie rozgłośni. Dziennikarze będą rozmawiać będą rozmawiać z uczestnikami o atmosferze na miejscu, o oczekiwaniu na Święta czy bożonarodzeniowych spotkaniach. Redaktorom RMF towarzyszyć będzie Bryska – młoda piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów, która szturmem wdarła się na polski rynek muzyczny i została okrzyknięta jedną z najciekawszych debiutantek roku 2021.

Niedziela – 19 grudnia – Wigilia przed Ratuszem

Tradycyjnie przed Bożym Narodzeniem mieszkańcy spotkają się na wspólnej wigilii. Najpierw o godz. 16:30 płocki Ratusz zaprasza do Domu Darmstadt, gdzie zostanie otwarta wystawa pocztówek ze zbiorów Mariana Sołobodowskiego pt. „Pokłon Trzech Króli”. Ekspozycję będzie można oglądać do 16 stycznia 2022 r.

Około godz. 17:00 rozpocznie się spotkanie wigilijne przed ratusz. Na scenie na Starym Rynku harcerze przekażą Światełko Betlejemskie, a życzenia świąteczne mieszkańcom złożą Biskup Płocki – Piotr Libera, Biskup Naczelny Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w RP – Marek Maria Karol Babi oraz Prezydent Płocka – Andrzej Nowakowski. Z uwagi na obostrzenia pandemiczne opłatkiem podzielimy się w sposób symboliczny – mieszkańcy będą mogli odebrać opłatek i przełamać go samodzielnie. Miasto przygotuje dla mieszkańców poczęstunek wigilijny: pierogi, barszcz i kapusta wigilijna, a Mariawici zaproszą na świąteczne ciasta. Razem z młodzieżowym chórem Starokatolickiego Kościoła Mariawitów w RP oraz Zespołem Pieśni i Tańca „Wisła” płocczanie będą mogli pośpiewać kolędy.