1

Kolejny elektryczny samochód trafił do strażników miejskich w Płocku

Strażnicy miejscy w Płocku mają już do dyspozycji trzy elektryczne samochody. – W Płocku podejmujemy różne działania proekologiczne. Jednym z nich jest zakup samochodów elektrycznych dla miejskich instytucji – wyjaśnia prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski. Koszt zakupu pojazdu dla municypalnych wraz ze specjalistycznym wyposażeniem wyniósł prawie 190 tys. zł.

– Zasięg tego elektrycznego pojazdu na pełnym akumulatorze to ok. 200 km, co spokojnie wystarczy na dwie zmiany pracy strażników – tłumaczy Konrad Guzanek, komendant Straży Miejskiej w Płocku. – Układ ładowania umożliwia pełne naładowanie akumulatora w ciągu około 6 godzin – dodaje.

Nowy, elektryczny samochód, który trafił właśnie do płockiej jednostki będzie wykorzystywany do codziennej służby, czyli patrolowania ulic miasta oraz bezpiecznego transportu osób bezdomnych i nietrzeźwych.

W taborze Straży Miejskiej są więc teraz trzy elektryczne samochody (jeden kupiony w ramach ósmej edycji Budżetu Obywatelskiego Płocka dla EkoPatrolu) oraz przekazane w użyczenie przez Urząd Miasta Płocka dwa elektryczne skutery. Nowy renault kangoo jest w pełni przystosowany do funkcji radiowozu, czyli pojazdu uprzywilejowanego. Z takiego pojazdu korzysta w Płocku również Miejski Zarząd Dróg.

Fot. Straż Miejska