Na ulicach Płocka rozbłysną świąteczne iluminacje. Będzie kilka nowości… [FOTO]

Mnóstwo osób wyczekuje momentu, kiedy na ulicach Płocka zrobi się świątecznie i klimatycznie, dzięki iluminacjom. W okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku płockie ulice, place i budynki rozbłysną kolorami i sprawią, że bożonarodzeniowa atmosfera zagości w całym mieście. Pierwsze ozdoby już można podziwiać.

– Co roku kupujemy nowe ozdoby, aby upiększyć nimi kolejne miejsca. W tym roku też będzie trochę zmian. Iluminacja w kształcie bombek, która ustawiona była na fontannie na Starym Rynku zostanie przeniesiona na bulwary wiślane. Tam będą również ozdoby z ubiegłego roku, czyli dekoracje wolnostojące 3D – Mikołaj i gwiazdki – mówi Alina Boczkowska z biura prasowego ratusza. – Natomiast na fontannie Afrodyta zostanie umieszczona – kupiona w tym roku – świetlna fontanna – podkreśla.

Na Starym Rynku podświetlone będą też kamieniczki, na latarniach zawisły już ozdoby w kształcie parasolek, a na dwóch drzewkach będzie oświetlenie w kształcie sopli. Na ratuszu wyświetlane będą śnieżynki. Na Starym Rynku stanie też nowa choinka, którą kupiła Agencja Rewitalizacji Starówki – wylicza. – Nowe ozdoby pojawią się też na ul. Tumskiej. Będą to nowe przewieszki nad ulicą. Oprócz nich będą, tak jak poprzednio, dekoracje 3D w kształcie prezentów umieszczone na zlokalizowanych na deptaku czterech fontannach.

To jednak nie koniec świątecznych niespodzianek. Kolejną nowością będzie wykonanie podświetlenia ażurowych słoni na rondzie Tadeusza Borkowskiego przy zoo. Oświetlenie będzie eksponować kształty figur. – Ta iluminacja została zakupiona przez prywatnego sponsora – firmę Elgal z Płocka. Koszt tej iluminacji to 3700 zł – mówi Boczkowska.

Co warto podkreślić, w dekorowaniu miasta pomagają uczniowie dwóch płockich szkół. Młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie, popularnie zwanego „Elektrykiem” dokonuje napraw uszkodzonych elementów dekoracyjnych, a młodzież z Zespołu Szkół Technicznych, czyli „Siedemdziesiątki” zajmują się montażem szopki bożonarodzeniowej na Starym Rynku.

Iluminacje umieszczane na latarniach włączają się razem z oświetleniem miasta, natomiast iluminację na Starym Rynku zostanie włączona 6 grudnia o godz. 16. Całkowity koszt nowych ozdób kupionych przez miasto wyniósł ponad 62 tys. zł. Koszt montażu wyniesie ponad 42,5 tys. zł.

Fot. UMP.