Budynek Szkoły Podstawowej nr 17 zniknął z mapy Płocka. Powstanie w tym miejscu aquapark [FOTO]

Jesteśmy o krok bliżej do nowoczesnego aquaparku przy ul. Miodowej. Budynek dawnej Szkoły Podstawowej nr 17 został już całkowicie rozebrany – napisał prezydent Płocka Andrzej Nowakowski w poście na popularnym portalu społecznościowym. Według przekazanej informacji, w tej chwili trwa projektowanie zespołu basenów. – Inwestycja ma być gotowa za niecałe trzy lata – zapowiedział włodarz miasta.

Wpis prezydenta Płocka okraszony jest wizualizacją nowoczesnego miejsca do rekreacji, który powstanie praktycznie w centrum miasta. Nowy obiekt ma zastąpić wysłużony basen przy al. Kobylińskiego. Agaupark wybudowany będzie w miejscu, gdzie stał budynek SP 17. Warto przypomnieć, że na skutek reformy edukacji w Płocku kilka szkół, stało pustych. Jedną z nich była „siedemnastka”.

Początkowo pływalnia miała powstać przy ul. Gałczyńskiego, gdzie nie brakuje wolnej przestrzeni. – Ale nieruchomość pod inwestycję musielibyśmy kupić od Politechniki Warszawskiej i to za miliony zł. Tymczasem przy ul. Miodowej mamy niewykorzystaną nieruchomość po szkole podstawowej. Czyli nieruchomość, za którą nie musimy płacić – wyjaśniał kilka miesięcy temu prezydent. Dzięki nowemu miejscu pod budowę obiektu, niejako „przy okazji”, zrewitalizowane będzie osiedle Miodowa.

Plany zakładają, że inwestycja zostanie zrealizowana w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Warto dodać, że koncepcja obiektu, oprócz atrakcji rozrywkowo-sportowych, zakłada również zagospodarowanie terenu zewnętrznego, czyli przybędzie dużo zieleni oraz miejsc parkingowych. Obiekt do użytku ma być oddany w 2024 roku.

Fot. UMP.