Szpital tymczasowy w Płocku ponownie będzie przyjmował pacjentów. Prawdopodobnie od przyszłego tygodnia

Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku jest w trakcie organizacji prac związanych z otwarciem Szpitala Tymczasowego dla pacjentów ze stwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-CoV- 2. O ile wszystko pójdzie zgodnie z planem szpital tymczasowy rozpocznie przyjmowanie pacjentów w przyszłym tygodniu.

– Wobec rosnącej liczby zakażeń, konieczność ponownego uruchomienia placówki była sygnalizowana przez nasz szpital w piśmie przekazanym Ministrowi Zdrowia za pośrednictwem Wojewody Mazowieckiego 2 listopada – mówi Jolanta Górecka, zastępca dyrektora ds. pielęgniarstwa w WSzZ.

Zgodę na otwarcie jednego modułu – 28 łóżek – dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem od dnia 10 listopada Minister Zdrowia wydał 5 listopada. – W trosce o bezpieczeństwo pacjentów natychmiast przystąpiliśmy do prac organizacyjnych, związanych z przeglądem sprzętu medycznego i instalacji tlenowej, a także rekrutacji personelu medycznego i pomocniczego – wyjaśnia Górecka. – Obecnie finalizujemy podjęte działania i otwarcie placówki, która spełniałaby wszystkie standardy opieki nad pacjentem, planujemy na przyszły tydzień – dodaje.

Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku w głównej siedzibie, czyli przy ul. Medycznej 19 dysponuje 15 łóżkami dla pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV- 2. Wszystkie ulokowane są w oddziale obserwacyjno – zakaźnym.

Czytaj także: Szpital tymczasowy w Płocku prawie gotowy. Pierwsi pacjenci – 1 grudnia! Prezes PKN Orlen chwali pracowników i Rząd [FOTO]

Fot. Dziennik Płocki.