Podano datę przedterminowych wyborów w Radzanowie. Mieszkańcy wybiorą wójta

image_pdfimage_print

Dziś skierowano projekt rozporządzenia do podpisu Prezesa Rady Ministrów w sprawie przedterminowych wyborów wójta gminy Radzanowo. Wszystko wskazuje na to, że w niedzielę 5 grudnia mieszkańcy gminy Radzanowo pójdą do urn wyborczych, aby wybrać następcę dotychczasowego włodarza gminy – Sylwestra Ziemkiewicza.

Zarządzenie przedterminowych wyborów jest spowodowane złożeniem przez wójta gminy Radzanowo pisemnego zrzeczenia się mandatu. – Kodeks wyborczy określa, że skutkiem złożenia pisemnego zrzeczenia się mandatu wójta jest jego wygaśnięcie, które stwierdza komisarz wyborczy w drodze postanowienia. Komisarz Wyborczy w Płocku postanowieniem nr 49/2021 z dnia 24 września 2021 r. stwierdził wygaśnięcie z dniem 23 września 2021 r. mandatu wójta gminy Radzanowo – czytamy na stronie gov.pl

Przedterminowe wybory w gminie Radzanowo podyktowane są rezygnacją ze stanowiska dotychczasowego wójta Sylwestra Ziemkiewicz, aby objąć funkcję starosty płockiego. Zastąpił on tragicznie zmarłego w sierpniu tego roku starostę Mariusza Bieńka.

Według kalendarza wyborczego, który opublikowano jako załącznik do projektu rozporządzenia, do 12 listopada do godz. 24:00 należy zgłosić gminnej komisji wyborczej kandydatów na wójta. Kampania wyborcza w gm. Radzanowo potrwa od 22 listopada do 3 grudnia.

Głosowanie odbędzie się w niedzielę, 5 grudnia 2021 r. w lokalach wyborczych, które będą czynne w godz. 7.00 – 21.00.