Strażnicy miejscy patrolowali ulice Płocka na skuterach… bez tłumika [FOTO]

image_pdfimage_print

Na pierwszy patrol elektrycznymi skuterami wyjechali dzielnicowi kontrolujący rejon Radziwia, Pradoliny Wisły, Gór i Ciechomic. – Bez wątpienia skutery na pewno zwiększyły mobilność dzielnicowych w dotarciu w rejon działania – mówi Jolanta Głowacka, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Płocku.

– Skutery do codziennej służby jako pojazdy oznakowane Straży Miejskiej, będą wykorzystywane dopóki pozwoli na to pogoda. Strażników na skuterach elektrycznych będzie można spotkać w różnych części miasta – zapowiada Głowacka. Dodaje, że otrzymany w użyczenie od UMP sprzęt wygląda jak typowy skuter. Ma schowek pod kanapą mieszczący pełnowymiarowy kask oraz zegary wyposażone m.in. w prędkościomierz, wskaźnik stanu naładowania akumulatora. – To co odróżnia jednoślady strażników miejskiej od innych skuterów jest… brak tłumika – wyjaśnia. 

– Bez wątpienia jednoślady umożliwiają strażnikom szybsze podjęcie interwencji, ale też możliwość dotarcia w miejsca niedostępne dla samochodów. Patrole na skuterach mają również za zadanie wspierać w razie potrzeby patrole piesze – wyjaśnia rzeczniczka municypalnych. Głowacka podkreśla, że strażnicy na skuterach są, tak samo wyposażeni do służby, jak inne patrole.

Fot. Straż Miejska Płock.