Piknik w Ogrodach Mariawickich już dziś! Zapowiada się piątek pełen atrakcji i… niespodzianek

Jeżeli nie zaplanowaliście jeszcze, jak spędzić dzisiejsze popołudnie, to podpowiadamy. Warto wybrać się na piknik, który odbędzie się w Ogrodach Mariawickich przy ul. Kazimierza Wielkiego z okazji otwarcia Centrum Integracji Społecznej. Początek imprezy godz. 14:00. Podczas pikniku będzie można pomóc małemu Filipkowi, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni.

– Z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie. To okazja do rodzinnego spędzenia czasu, poznania tego, czym na co dzień w ramach CIS się zajmujemy. Będzie dużo muzyki, spotkanie z alpakami, mniejsze i większe tajemniczki, które można będzie odkryć właśnie w najbliższy piątek. Teraz ich nie zdradzę – zaprasza Marek Karol Maria Babi, biskup naczelny Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w RP. Biskup podkreśla, że zaprasza z jeszcze jednego, ważnego powodu. – Tego dnia będziemy prowadzili akcję pomocową dla Filipka z SMA. Chcemy pomóc w zbiórce na kosztowny lek.

Jak już doskonale płocczanie się przekonali, mariawici potrafią pomagać i zaskakiwać. Tym razem nie będzie inaczej. Podczas pikniku będą różnego rodzaju stoiska, na których za „wrzucenie do puszki” będzie można zrobić EKO torbę, zjeść bigos czy nakarmić alpakę. Będą również domowe produkty na stoiskach Kół Gospodyń Wiejskich. Oprócz tego odbędą się licytacje bonów podarunkowych najróżniejszych firm, które zaoferowały zniżki na swoje usługi.

Przewidziano również mnóstwo atrakcji dla każdego. Podczas naszego pikniku odbędą się różnorodne warsztaty kreatywne. Będzie można stworzyć własną EKO torbę, zakręcić kołem fortuny, wykonać autorski rysunek na koszulce czy stworzyć świecę. Najmłodsi w tym czasie będą mogli pomalować buźki czy wypleść kolorowe warkoczyki.

Zapowiada się zatem popołudnie pełne atrakcji dla każdego. A że pogoda jest wprost wymarzona na imprezę na świeżym powietrzu, warto się wybrać…