Sylwester Ziemkiewicz wybrany na stanowisko starosty płockiego. Dotychczas był wójtem gminy Radzanowo

– Sylwester Ziemkiewicz został wybrany na stanowisko Starosty Płockiego – poinformowało Starostwo Powiatu Płockiego. Nowego starostę w powiecie płockim powołano z powodu tragicznej śmierci dotychczas pełniącego tę funkcję Mariusza Bieńka (38 lat).

Sylwester Ziemkiewicz urodził się w Czerniewie, 31 grudnia 1984 roku. Był to kandydat z poparciem Polskiego Stronnictwa Ludowego. Ukończył studia zarządzania publicznego na Uniwersytecie Warszawskim oraz studia podyplomowe Funduszy Europejskich, Europeistyki oraz Akademię Rozwoju Regionalnego.

Od 2014 roku pełni funkcję wójta gminy Radzanowo. Jest żonaty, ma dwójkę dzieci.

Do stanowiska starosty płockiego pretendowało trzech kandydatów: Sylwester Ziemkiewicz- wójt Gminy Radzanowo – kandydat klubu Polskiego Stronnictwa Ludowego, Piotr Adam Skorupski- radny klubu Prawa i Sprawiedliwości oraz Paweł Tokarski- przewodniczący Klubu Nasza Gmina Nasz Powiat Płocki. Na 28. Sesji Rady Powiatu w Płocku w kadencji 2018-2023 radni przegłosowali kandydaturę Sylwestra Ziemkiewicza z Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Dodamy, że powiat płocki położony na północno-zachodnim Mazowszu jest jednym z największych powiatów w regionie i w kraju.

Fot. Starostwo Powiatowe Płock.