Po starej ulicy Pocztowej nie ma śladu. Zastąpiła ją zupełnie nowa… [FOTO]

image_pdfimage_print

– Zakończyliśmy kompleksową przebudowę ulicy Pocztowej. Z jednej strony to ulica osiedlowa, z drugiej – to ważna droga wjazdowa i wyjazdowa z miasta – mówi prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. Prace przy modernizacji ulicy rozpoczęły się jesienią ubiegłego roku. Koszt inwestycji to prawie 5,6 mln zł.

Ulica Pocztowa leży w Borowiczkach. Łączy skrzyżowanie ulicy Korczaka oraz Harcerskiej z granicą Płocka i gminy Słupno. Była to wąska drogą z wyeksploatowaną nawierzchnią. Na pewnym odcinku miała zaledwie dwa metry szerokości. Autobus nie miał szans na jej pokonanie. Brakowało też chodnika i piesi poruszali się po jezdni. We wrześniu ubiegłego roku Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na kompleksową przebudowę ul. Pocztowej.

– Wykonawca rozpoczął prace jesienią i właśnie je zakończył, a drogowcy zaczęli odbiory – mówi Hubert Woźniak z biura prasowego ratusza. – Starą drogę zastąpiła nowa ulica o szerokości 6 metrów i długości ponad 870 metrów. Wraz z nią powstała kanalizacja deszczowa z urządzeniami oczyszczającymi i wylotem do rowu melioracyjnego, powstały szerokie chodniki, dwukierunkowa droga rowerowa oraz energooszczędne oświetlenie z lampami typu LED – wymienia. – Wykonawca usunął przy okazji wszystkie kolizje podziemnej infrastruktury i sieci teletechnicznej, wykonał podjazdy do posesji oraz zagospodarował zieleń w pasie drogowym.

Koszt przebudowy sięgnął 5,57 mln zł. Miejski Zarząd Dróg zdobył jednak dofinansowanie z rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 2,8 mln zł.

Fot. UMP.