1

Pokonali trudną i wyczerpującą trasę. 10. edycja Półmaratonu Dwóch Mostów w Płocku za uczestnikami [FOTO]

Po przerwie związanej z pandemią biegacze wrócili na start Półmaratonu Dwóch Mostów w Płocku. Wśród kobiet najszybszą okazała się Polka, a wśród mężczyzn triumfował Kenijczyk. 

Uczestnicy biegu głównym wystartowali z ul. Małachowskiego, następnie biegli po pętli: Plac Narutowicza – Mostowa – Most im. Legionów Piłsudskiego – nabrzeże wiślane po stronie Radziwia – droga techniczna zapory bocznej Zbiornika Włocławskiego – Most Solidarności (ścieżka rowerowa) – Grabówka – Norbertańska – Mostowa – (II pętla) Most Legionów – nabrzeże wiślane – droga techniczna zapory bocznej Zbiornika Włocławskiego – Most Solidarności (ścieżka rowerowa) – Grabówka – Norbertańska – Mostowa – Plac Narutowicza, aby wbiec na metę na Starym Rynku.

Najszybszą kobietą w biegu głównym (ok.21 km) była Ewa Jagielska. Mężczyzną, który jako pierwszy przekroczył linię mety półmaratonu był Kenijczyk – Ndiva Boniface Wambua. W biegu towarzyszącym, czyli 1/2 półmaratonu tj. 11 km. tryumfowali: Monika Bytner-Kwiatkowska i Mariusz Giżyński.

W tym roku zawodnicy byli klasyfikowani także w kategorii Fizjoterapeuci. Na mecie pierwsza w biegu głównym stawiła się Daria Domosławska, a wśród mężczyzn Krzysztof Tomiński, a w biegu towarzyszącym Urszula Wojtunik i Kamil Smoliński. Z kolei w kategorii Honorowi Dawcy Krwi – Magdalena Smykowska i Przemysław Giżyński (bieg główny) i Jacek Kozłowski w biegu towarzyszącym.

– Gratuluję wszystkim, którzy ukończyli bieg. Jestem przekonany, że płocka impreza to jeden z najbardziej wymagających półmaratonów w Polsce, który dodatkowo daje biegaczom możliwość podziwiania malowniczego Płocka – odniósł się do imprezy prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski. 

Była to 10. edycja Półmaratonu Dwóch Mostów w Płocku. W zawodach wzięło udział 570 zawodników.

Fot. Rafael Dominik.