1

Alejki, ławeczki, mnóstwo drzew i… kompletna nowość. Skwer przy ul. Braci Jeziorowskich zmieni swoje oblicze [FOTO]

– Zabieramy się za urządzanie kolejnego – po placu Dąbrowskiego i Mościckiego oraz pasażu Roguckiego – terenu zielonego w Płocku – ogłosił prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski w mediach społecznościowych. Dodał, że tym razem będzie to skwer przy ul. Braci Jeziorowskich na Międzytorzu.

W miniony czwartek tj. 9 września w tej sprawie podpisano umowę z wykonawcą. W przyszłym tygodniu płocki ratusz przekaże plac budowy pod nowy skwer.

– Do połowy listopada do rosnących tu drzew, dosadzimy blisko 20 kolejnych, posadzimy ponad pół tysiąca krzewów, założymy łąkę kwietną oraz składający się z różnej wysokości roślin wielki klomb – wymienia prezydent.  Teren przetną oświetlone alejki spacerowe z ławkami i ławeczkami-huśtawkami, które miejscami schowają się pod pergolami, powstanie też siłownia plenerowa. Pojawi się też zupełna nowość – biblioteczki plenerowe. Koszt inwestycji to blisko 1,5 mln zł.

Post na Facebooku prezydent Nowakowski ozdobił fotografiami, na których widać dotychczas urządzone, a tym samym ożywione zielone miejsca w Płocku. Znajduje się na nich: plac Dąbrowskiego, plac Mościckiego, al. Roguckiego. Są też zdjęcia terenu przy ul. Braci Jeziorowskich, który niebawem zmieni nie do poznania.