1

Komunikacja Miejska Płock wyprawia swoje urodziny. Zaprasza na super piknik rodzinny. Dojazd za darmo!

Po ponad rocznej przerwie Komunikacja Miejska Płock zaprasza wszystkich mieszkańców na piknik urodzinowy. – Już w najbliższą sobotę, 11 września, od godz. 9.00 do 14.00 otwieramy naszą zajezdnię dla zwiedzających, będziemy m.in. gasić płonące autobusy, częstować tortem i rozdawać prezenty – zachęca Kinga Wochowska, rzecznik prasowy Komunikacji Miejskiej Płock.

– Tak, tak, nasza komunikacja ma już sześćdziesiąt plus jeden lat. To idealna okazja do tego aby się spotkać, powspominać jak to było kiedyś i zobaczyć, jak zmienialiśmy się przez ostanie 60 lat. Zatem zapraszamy w sobotę, przygotowaliśmy dla Was wiele atrakcji – podkreśla Wochowska.

Strefa dla dzieci to ogromna dmuchana zjeżdżalnia wata cukrowa, kolorowe malowanie twarzy – dzieci w kilka minut mogą zmienić się w groźnego tygrysa, czy słodkiego misia. Do tego gigantyczna kolorowanka, zabawy, tańce, konkursy integracyjne i prezenty dla dzieci.

– Więcej nie możemy zdradzić, zapraszamy do zajezdni – mówi z kolei Marcin Uchwał, prezes Komunikacji Miejskiej – Płock. – Podczas gdy dzieci będą się bawić, dorosłym w tym czasie będziemy chcieli przybliżyć kilka aspektów związanych z ekologią i historią komunikacji miejskiej w Płocku. Tu mamy dla mieszkańców specjalną niespodziankę, jedyne co mogę zdradzić to, to żeby założyć wygodne buty – żartuje prezes spółki.

Uczestnicy imprezy w sobotę będą mogli zajrzeć we wszystkie, do tej pory niedostępne, zakamarki KMP. Pewnie większość z mieszkańców widziała kiedyś charakterystyczne żółte pogotowie techniczne KM Płock, ale niewielu miało okazję wejść do jego środka, teraz będzie do tego okazja.

Tego dnia rozegrany zostanie także Finał Konkursu Kierowca roku 2020. Dziesięciu najlepszych kierowców będzie rywalizować między sobą w 7 konkurencjach. Dziesięciu najlepszych kierowców 2020 roku pokaże m.in. jak ugasić płonący pojazd. – To tylko jedna z konkursowych konkurencji i tu specjalne podziękowania kierujemy do Państwowej Straży Pożarnej w Płocku za pomoc w jej zorganizowaniu – podkreśla szef KMP.

– Sprawdzimy wiedzę naszych kierowców z przepisów ruchu drogowego, z wiedzy o KM, a także jak poradzą sobie w ekstremalnych przypadkach takich jak np.: konieczność udzielenia pierwszej pomocy pasażerowi, zaprezentują także swoje umiejętności z zakresu precyzyjnego manewrowania pojazdem – wymienia.

Aby ułatwić dojazd na urodzinowy piknik, Komunikacja Miejska – Płock tego dnia uruchomi specjalną piknikową, bezpłatną linię.