Dwa tygodnie na wybór! Ruszyło głosowanie w 10. edycji Budżetu Obywatelskiego Płocka

image_pdfimage_print

Od dziś, czyli 6 września, każdy mieszkaniec Płocka może zagłosować w 10. edycji Budżet Obywatelski Płocka. Tym razem płocczanie będą wybierać spośród dziesięciu projektów ogólnomiejskich i czterdziestu osiedlowych. Do podziału na realizację najbardziej popularnych pomysłów jest prawie 5,5 mln złotych. Głosowanie potrwa do 19 września.

– Autorom zgłoszonych projektów dziękuję za zaangażowanie, a wszystkich państwa zapraszam do głosowania i wspólnego decydowania o naszym mieście – zachęca prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski.

Szczegółowe informacje o projektach dostępne są na stronie Moje Miasto Płock

Zasady głosowania:
– głosować może każdy mieszkaniec Płocka, niezależnie od wieku,
– można głosować tylko raz, oddając max. 2 głosy: na jeden projekt z listy ogólnomiejskiej i na jeden projekt z listy osiedlowej,
– głosować można tylko raz za pomocą jednej z dostępnych form głosowania,
– głosować można na projekt z dowolnego osiedla

Formy głosowania:
– internetowo – za pomocą systemu obsługi Budżetu Obywatelskiego Płocka dostępnego na Moje Miasto Płock
– bezpośrednio – po okazaniu dokumentu tożsamości ze zdjęciem i numerem PESEL w punkcie Urzędu Miasta Płocka przy ul. Misjonarskiej 22 (Centrum Organizacji Pozarządowych).

Punkt czynny:
– od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 17.30
– w soboty i niedziele w godzinach 10.00 – 15.00.

Oprócz internetowego opisu projektów i zasad głosowania jest też papierowe wydanie „Budżet Obywatelski Płocka”, który można znaleźć w wybranych punktach na terenie całego Płocka, m.in. w urzędzie miasta, Książnicy Płockiej i jej filiach, sklepach PSS Zgoda, w Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Misjonarskiej i Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.

 Informator Społeczny dostępny jest również w sieci. 

Fot. UMP.